reklama

Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić

Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić, jak każdego poranka otwierać się na radość i dzień po dniu zwiększać swoje poczucie szczęścia, mimo wyzwań rzucanych przez życie w postaci najbardziej bolesnych momentów. Porusza zasadniczą kwestię, której wszyscy się obawiamy, ale z której istnienia nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie stanie się coś złego: Co zrobimy, gdy wyczerpią się nam wszelkie możliwości.

Autorka - licencjonowany psycholog kliniczny - koncentruje się na nauczeniu świadomej akceptacji rzeczy, które mogą pozostawać poza naszą kontrolą, przy jednoczesnym prowadzeniu sensownego trybu życia w oparciu o nasze najgłębsze wartości.

Informacje dodatkowe o Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-03-01
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: It Shouldn't Be This Way

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić

Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić - opinie o książce

Avatar użytkownika - W_drugim_swiecie
W_drugim_swiecie
Przeczytane:2023-04-09,

Jesteście pesymistami czy optymistami? Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Ja z reguły jestem pesymistką i widzę wszystko w czarnych barwach.

Gdy dostałam propozycję tego poradnika miałam chwilę zawahania. Czy jednak ta książka jest dla mnie? Czy przez tą powieść może coś zmienić się w moim życiu.Jak było po przeczytaniu?

"Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić " jest cieńszą lekturą, która podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajdziemy część teoretyczną gdzie dowiadujemy się czym jest właściwie ta cała akceptacja-co,jak i dlaczego.

W drugiej natomiast mamy więcej praktycznych rozwiązań,jak osiągnąć łagodną akceptację, przyjąć pomoc, stawiać granice oraz m.in odnalezienie swojego głosu.

Podeszłam do tej pozycjii z czystą głową, nie nastawiałam się na nic. Nie wiedziałam co mogę oczekiwać a przede wszystkim co dostanę czytając tę książkę.

Pierwsza część ta bardziej praktyczna niestety mocno mi się nużyła. Mimo,że przeczytałam ją szybko i ciekawiło mnie samo zagadnienie akceptacji druga część zdecydowanie podobała mi się bardziej.

W powieści mamy przykłady z osobistego życia autorki oraz przykłady akceptacji na podstawie doświadczenia swoich pacjentów.

Dodatkowym atutem są zadania ( ćwiczenia) na poszczególnych końcach rozdziałów,które pomagają nam utrwalić wiedzę zawartą w danej części.

Czy żałuję że sięgnęłam po tą pozycję? Zdecydowanie nie. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, o których prawdopodobnie nie dowiedziałabym się z innego źródła. Jednak polecam wam zaangażować się w czytanie tej książki by nie pominąć żadnych informacji, które pomogą nam poradzić sobie w codziennym życiu.

Myślę,że każdy powinien przeczytać tą książkę. By nie oskarżać się za każdą niesprawiedliwość która spotyka nas z życiu.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Z pewnością zdarza Wam się przejmować rzeczami, wydarzeniami, na które tak naprawdę nie mamy wpływu. Utrata domu, pracy, rozstanie, choroba bliskiej osoby, czy najbardziej tragiczna - śmierć, często zostają w nas na długo choć nie są zależne od nas. Jak się z nimi uporać? Jak je przepracować i pójść dalej? Książka "Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić" ma na celu pomóc nam i nauczyć odpuszczać pewne kwestie by nie zatruwały nam życia.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Autorka na wielu przykładach zaczerpniętych z życia, pokazuje różne sytuacje, ludzkie reakcje na nie aby móc w pełni  zobrazować nam poruszany temat. To co dla jednych jest nic nie znaczącą przeszkodą, chwilowym przystankiem, dla innych okazuje się końcem świata, od którego nie ma odwrotu. Pokazuje nam nasze niewłaściwe podejście do niektórych tematów, a zarazem otwiera drzwi, aby wskazać nową drogę, którą powinniśmy pójść, aby sobie z nimi poradzić. W przyjemny sposób porusza temat emocji, tego, że są ważne, trzeba je zaakceptować, bo są nieodłącznym elementem natury ludzkiej, poddając jej wnikliwej analizie. W tej książce dowiecie się jak to zrobić. Znajdziecie tu również porady, jak pomóc innym, postawionym w takich sytuacjach, aby wesprzeć ich w pokonaniu trudnego okresu. Nie znajdziemy tu porady jak nie czuć pewnych emocji, bo te są niezwykle ważne, co zostało tu wielokrotnie podkreślone. Jednak zobaczymy jak te uczucia pokonać, zjednać i wykorzystać w pozytywny sposob. Autorka poruszyła tu wiele trudnych tematów, ale w sposób niezwykle przystępny.

Nie zawsze sami jesteśmy w stanie poradzić sobie z własnymi wewnętrznymi problemami, demonami. Dla wielu osób ta pozycja może się jednak okazać niezwykle przydatna, zwłaszcza, jeśli jesteście otwarci na pracę nad samym sobą, dążycie do zrozumienia siebie i innych. To pozycja warta niewątpliwie warta uwagi i bardzo się cieszę, że trafiła w moje ręce.

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-03-26,

Autorka koncentruje się na nauczeniu świadomej akceptacji rzeczy, które mogą pozostawać poza naszą kontrolą, przy jednoczesnym prowadzeniu sensownego trybu życia w oparciu o nasze najgłębsze wartości.

Doskonale znam z autopsji, że często przejmuję się i przeżywam coś - na co nie mam wpływu.
Znaczna część społeczeństwa została wychowana w myśl - że powinniśmy mieć kontrolę nad wszystkim. Owszem - w wielu przypadkach możemy wpłynąć na to co zjemy, w co się ubierzemy, co planujemy w danym dniu zrobić. Niestety życie niejednokrotnie nas zaskakuje i nie możemy wszystkiego skontrolować: sytuacji, emocji bądź zachowania. Często takie wydarzenia mogą powodować w przyszłości smutek, złość, zespół stresu pourazowego, depresję etc.

Autorka pomaga nam zaakceptować zaistniałą sytuację, a także pokazuje jak można sobie z tym poradzić, ewentualnie jak zapobiegać.
Poradnik podzielony jest na dwie części.

W pierwszej części dowiadujemy się czym tak właściwie jest - i nie jest - akceptacja i dlaczego jest tak istotna.

Druga część przeznaczona tej praktycznej stronie akceptacji. Zawiera wiele ważnych i prostych ćwiczeń, które okazują się być niezwykle pomocne.

Publikacja napisana w zrozumiały i przyjemny sposób. Czytało mi się bardzo szybko. Według mnie, został poruszony jeden z ważniejszych tematów, jednak często pomijany. Może być to związane z tym, że żyjemy na świecie, gdzie każdy odczuwa większą bądź mniejszą presję.

Jestem pewna, że jeszcze nie raz wrócę do lektury. A Wam - serdecznie polecam.

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-03-17, Przeczytałem,

"Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić" to wyjątkowo inspirująca i pomocna książka autorstwa Janiny Scarlet. Autorka, która jest psychologiem klinicznym dzieli się w niej swoim doświadczeniem oraz praktycznymi narzędziami, które pomogą czytelnikom poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu. Lekki styl pisania wręcz zachęca do czytania, przez co jeszcze lepiej można zagłębić się w przedstawioną treść.

Poradnik ten dzieli się na dwie części:
I: Akceptacja, unikanie i wszystko pomiędzy: Co i dlaczego?
II: Akceptacja w praktyce: jak ją osiągnąć?
Książka skupia się na koncepcji akceptacji i radzeniu sobie ze stresem w sytuacjach, które nie podlegają naszej kontroli. Scarlet zachęca do zaakceptowania tych trudnych sytuacji, aby móc skupić się na rzeczach, na które mamy wpływ. Wprowadza czytelnika w świat terapii behawioralnej i podejścia psychologicznego, pokazując jak stosować różnorodne narzędzia, aby skutecznie poradzić sobie z trudnymi emocjami.

Jedną z najważniejszych zalet tej książki jest jej praktyczność. Autorka proponuje szereg konkretnych ćwiczeń i narzędzi, które pomogą czytelnikowi nauczyć się akceptacji oraz radzenia sobie ze stresem. Dzięki temu książka jest przydatna nie tylko dla osób z problemami emocjonalnymi, ale także dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności radzenia sobie z trudnościami w życiu.

Podsumowując, "Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić" to doskonała książka dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami, których nie da się zmienić. Zawiera wiele praktycznych porad i ćwiczeń, które pomogą czytelnikom zastosować wiedzę w praktyce. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto chce poprawić swoje zdrowie emocjonalne i umiejętności radzenia sobie z trudnościami w życiu.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Muza

,,Cierpienie nie jest słabością, lecz fundamentem , na którym można oprzeć swoją wewnętrza siłę"

Janina Scarlet to psycholog kliniczny, który w swojej książce wyjaśnia, że warto w swoim życiu pozwolić na ból i cierpienie. Że czasami te emocje są nam potrzebne do tego by sensownie prowadzić nasz tryb życia. Należy zaakceptować pewne wydarzenia, na które nie mamy wpływu, które są one poza nami.

Dzięki książce dowiemy się jak w odpowiedni sposób podchodzić do przykrych wydarzeń, będących poza naszą kontrolą. Jak z nimi żyć by nie wpaść w depresję.

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej objaśnione jest czym jest, a czym nie akceptacja, która jest podstawą tej książki. Znajdziemy tutaj przykłady kliniczne osób, z którymi pracowała autorka oraz jej własne doświadczenia.

Druga część to konkretne ćwiczenia do tego jak zaakceptować to na co nie mamy wpływu i jak radzić sobie gdy pojawią się trudności. Czasami jednak łatwo coś powiedzieć czy napisać, a trudniej wykonać i zastosować w swoim życiu. Autorki radzi by nie czytać książki na raz, ale jednej rozdział lub dwa tygodniowo. Dzięki czemu lepiej przeanalizujemy przeczytany materiał.

Poradnik jest napisany łatwym językiem. Problemy w nim poruszone są problemami, które mogą dotknąć każdego z nas. Nie są oderwane od rzeczywistości. W książce znajduje się również na własne notatki.

Książkę bardzo polecam. Daje ona wiele do myślenia nawet tym, którzy uważają, że w ich życiu nie ma powodów do cierpienia i bólu.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski