Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika Lubocka, Eliza Ludkiewicz, Agnieszka Maślaczyk-Trzasko, Angelika Miłosz, Małgorzata Okoniewska, Olga Sniezhko, Magdalena Sowińska, Lidia Szczepańska, Marzena Żmuda-Trzebiatowska.

Podręcznik ,,Ja i mój świat" został przygotowany z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i autyzmem, dla których korzystanie z podręczników dla szkół masowych jest zbyt trudne. Publikacja pozwala na systematyczne, zaplanowane wprowadzanie treści edukacyjnych związanych z poznawaniem środowiska społeczno-przyrodniczego. Przy opracowaniu książki uwzględniono potrzeby, możliwości i poziom rozwoju wszystkich uczniów. Odbiorcą jest dziecko, które nie musi posiadać umiejętności czytania.

Duże, realistyczne zdjęcia w książce mają być bodźcem dla ucznia do kształtowania pojęć z danego zakresu i do pracy z krótkim tekstem czytanym przez nauczyciela lub rodzica, wprowadzającym w tematykę. Czytanki są krótkie, proste, dostosowane do poziomu uwagi dziecka rozpoczynającego swoją edukację w placówce. Przygotowane polecenia i pytania do czytanek pomogą nauczycielowi oswoić dziecko z podręcznikiem szkolnym.

Informacje dodatkowe o Ja i mój świat 1. Podręcznik. Część 1. Wydanie rozszerzone. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-03-02
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Ja i mój świat 1. Podręcznik. Część 1. Wydanie rozszerzone. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka

Repetytorium maturzysty język polski
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Repetytorium maturzysty język polski

Poziom podstawowy i rozszerzony Całość materiału w jednej książce Informacje gotowe do zapamiętania Wiadomości dostosowane do testów Zgodne z tabelą standardów wymagań...

Kronika
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Kronika

Pamięć bywa ulotna...Dzięki Kronice możesz powrócić do najpiękniejszych chwil swojego życia, wzruszających wspomnień, bliskich ci osób. Kronika to niezwykła...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;