reklama

Ja, Futbol

Ta książka opowiada o mojej podróży w służbie piłki nożnej. Pokazuję, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli się nie poddajesz. Wygrałem mnóstwo meczów i sięgnąłem po wiele tytułów, ale piłce nożnej zawdzięczam też styl życia i bezpieczeństwo, o jakich wcześniej nie mógłbym nawet marzyć. Pielęgnuj swój talent, wykorzystuj go i ciężko pracuj. Zastosuj się do tej rady, a będziesz mógł osiągnąć dosłownie wszystko.

Informacje dodatkowe o Ja, Futbol:

Ja, Futbol - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mocarz
Mocarz
Przeczytane:2023-06-25,

Najlepiej wydana w Polsce książka piłkarska. Poza samą formą, treści również jest tu sporo, a od "Ja, Ibra" różni się głównie wieloma wypowiedziami osób, które spotkały się ze Zlatanem na którymś z etapów jego kariery. Podoba mi się również sposób narracji; każdy rozdział dot. jednego z klubów, zaczyna się wypowiedzią współautora, Matsa Olssona, następnie dostajemy kilka zdjęć z danego okresu okraszone cytatami Zlatana, później wypowiada się postać ważna dla Ibry w danym momencie, a na koniec sam Szwed podsumowuje ten etap kariery. Sprawdza się to świetnie, dostajemy spojrzenie od wewnątrz na paskudną kontuzję Ibry w czasach jego gry w Manchesterze United, a także unikalne wypowiedzi takich person jak Mourinho, Gattuso, Larsson czy Henry. Obyśmy w przyszłości doczekali się tak dobrych publikacji na temat, choćby, Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego.

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

książkę wygrałam, należy do serii tych, po które raczej bym nie sięgnęła. Aż do teraz. Spodobała mi się strasznie, ciekawa historia przeplatana świetnymi fotografiami i ogólny morał: że w życiu to najważniejsze jest spotykać na swojej drodze dobrych ludzi. Bez nich nawet niejwiększa gwiazda mogłaby nie osiągnąć tego co osiągnęła. POLECAM

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski