Itakjuzniezyjesz.com

Nie chcesz żyć dłużej, ale jeszcze się wahasz? Pomożemy ci podjąć decyzję. Nie wiesz, jak to zrobić? Wybierzemy za ciebie. Przygotujemy plan. Co jednak, jeżeli się rozmyślisz?
Jego życie było bajką, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniła się w niekończący koszmar. Rozwiązanie problemów znalazło go samo, proste i ostateczne, kiedy zza wycieraczki samochodu wybrał reklamę strony dla samobójców. Czy postanowi skorzystać z usług reklamodawcy? Kim są administratorzy ? Odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Informacje dodatkowe o Itakjuzniezyjesz.com :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-03-25

Kup książkę Itakjuzniezyjesz.com

Itakjuzniezyjesz.com - opinie o książce

Jak tylko zobaczyłam okładkę i tytuł wyglądający jak domena strony internetowej czułam, że to będzie MOCNE! I nie pomyliłam się.
Praktycznie od początku wpadamy w wir wydarzeń. Historia opowiadana przez Adriana wciąga nas i absorbuje wszystkie nasze zmysły. Jakbyśmy siedzieli obok głównego bohatera i słuchali tego co mówi. Jakbyśmy byli najlepszymi kumplami. Taka forma pozwala nam uczestniczyć w każdej akcji dziejącej się w książce. Sugestywny język, jakim posługuje się autorka każe nam myśleć tak jak ona sobie to wymyśliła. Wartka akcja nawet nie daje czasu na zastanowienie się. Siedzimy w fabule po uszy i czasami nawet nie mamy kiedy sięgnąć po coś do picia czy skorzystać z toalety. Naprawdę ciężko jest się oderwać od lektury.
Nie będę zdradzać fabuły, bo tego nawet nie da się opisać. Ale muszę przyznać, że autorka perfekcyjnie przygotowała się do  tematu. Nie ma tam nic, absolutnie nic, do czego można by się przyczepić. Historia bardzo wciągająca, jak już wspominałam. Bardzo dobrze nakreślone postacie na tyle charakterystyczne, że nie można ich pomylić (nie trzeba co chwilę ich przedstawiać żeby wiedzieć co kto mówi). Tempo zawrotne, ale bardzo "czytelne", tzn. nie gubimy się w domysłach, nadążamy z narracją, ale jednocześnie wiele zbędnych rzeczy jest pominięte co nie ma wpływu na przyswajanie informacji. Mnie osobiście takie tempo odpowiada. Dużo smaczków w postaci nowinek technologicznych, świata show bizu czy pracy dochodzeniowej  (ciotka Betty wymiata!) Sporo zwrotów akcji, które dosłownie wprawiały mnie w osłupienie, wkurzenie czy ogłupienie. Dialogi to prawdziwy majstersztyk (także te wewnętrzne monologi Adriana - cudo). Niejednokrotnie się uśmiałam, bo humor zdecydowanie wpadał w moje gusta.
Najważniejsze, że nie ma tam nic zbędnego. Nie ma jakichś rozległych opisów, które miałyby za zadanie zapełnić sztucznie strony. Tam akcja praktycznie dzieje się non-stop. Nie ma czasem nawet kiedy zaczerpnąć głębszego wdechu. Rozdziały są krótkie, ale to jeszcze bardziej potęguje szybkość akcji. A co najlepsze - książka ma ponad 500 stron i wcale tego nie odczuwamy (no może nadgarstek trochę boli od zbyt długiego trzymania ksiażki). Ale to 500 stron samej akcji-sensacji. Nie ma czasu na nudę.
Podsumowując. Książka od razu wpada na półkę moich ulubionych czytadeł. Na pewno kiedyś do niej wrócę.

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun