Interfejsy sprzętowe komputerów PC

Dowiedz się, w jaki sposób komputery PC komunikują się z innymi urządzeniami Rodzaje i zadania interfejsów Magistrale i karty rozszerzeń Dedykowane interfejsy urządzeń peryferyjnych Komputer PC może współpracować z różnymi urządzeniami -- od drukarek, modemów i innych komputerów, aż do urządzeń pomiarowych, siłowników i innych sterowanych z poziomu komputera. Połączenie komputera z urządzeniem zewnętrznym jest realizowane za pośrednictwem interfejsów -- złączy umożliwiających komunikację dwóch urządzeń. Książka "Interfejsy sprzętowe komputerów PC" to kompletne omówienie wszystkich interfejsów stosowanych do łączenia komputerów PC z urządzeniami peryferyjnymi. Przedstawia zarówno rodzaje interfejsów, jak i zasady ich działania, typy przesyłanych przez nie sygnałów i reguły przydzielania im pamięci w komputerze. Omawia mechanizmy transmisji przez każdy z zaprezentowanych interfejsów oraz sygnały sterujące działaniem ich kontrolerów. Zasada działania interfejsów Interfejsy COM i LPT Złącza bezprzewodowe -- IrDA i Bluetooth Magistrale USB, FireWire i SCSI Złącza kart rozszerzeń Interfejsy klawiatury i myszy Złącza pamięci masowych i sieciowe Jeśli chcesz stworzyć aplikację, która będzie wykorzystywać jeden z interfejsów komputera PC, lektura tej książki będzie strzałem w dziesiątkę.

Informacje dodatkowe o Interfejsy sprzętowe komputerów PC:

Wydawnictwo: Helion