reklama

Zobacz decyzję MENiS dopuszczająca podręcznik do użytku szkolnego
(nr dopuszczenia: 56/08)

Komputery już dawno przestały pojawiać się wyłącznie w książkach i filmach fantastyczno-naukowych. Dziś są wszędzie - w domach, szkołach i biurach. Korzystają z nich uczniowie i nauczyciele, urzędnicy i pracownicy różnych firm. Dziś komputery to nie tylko narzędzia pracy, ale także doskonała pomoc w nauce. Dzięki nim zdobywamy informacje, uczymy się, rozwiązujemy skomplikowane zadania matematyczne i przygotowujemy materiały na lekcje. Wiedza o komputerach i o tym, co mogą nam zaoferować, jest niezbędna każdemu, kto chce uczyć się i pracować w nowoczesny sposób.

"Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum" to książka, dzięki której nauczysz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o komputerach, aby bez problemów wykorzystywać ich możliwości. Poznasz budowę tych urządzeń, dowiesz się, jak korzystać z systemu operacyjnego, nauczysz się tworzyć rysunki i teksty, pracować z arkuszem kalkulacyjnym i bazą danych. Wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce, nauczysz się wyszukiwać informacje w Internecie i korzystać z poczty elektronicznej. Zgłębisz wszystkie tajemnice świata komputerów.

Możliwości zastosowania komputera Elementy zestawu komputerowego System operacyjny Windows Pliki i katalogi Grafika komputerowa -- rysowanie, skanowanie i przeglądanie obrazków Praca z edytorem tekstów Prezentacje multimedialne Sieci komputerowe Korzystanie z poczty elektronicznej i WWW Tworzenie witryny internetowej Arkusze kalkulacyjne i bazy danych Algorytmy Programowanie w języku Logo Modelowanie i symulacja

Na płycie CD-ROM dołączonej do książki znajdziesz przykłady do lekcji, dodatkowe materiały oraz oprogramowanie, które możesz zainstalować na swoim komputerze.

Informacje dodatkowe o Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum (scalenie) (Stara podstawa programowa):

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-04-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum (scalenie) (Stara podstawa programowa)

Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum (scalenie) (Stara podstawa programowa) - opinie o książce

Jolanta Pańczyk0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum. Edycja: Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org (Wydanie IV)

Każdy gimnazjalista z komputera korzysta Komputer już dawno przestał być dla Ciebie zagadką. Bez problemu go obsługujesz, korzystasz z internetu, oglądasz...

Jolanta Pańczyk0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w gimnazjum. Edycja: Windows XP, Windows Vista, Linux Ubuntu (wydanie IV)

Każdy gimnazjalista z komputera korzysta Jak zaprojektować zajęcia komputerowe, by młodzi ludzie za każdym razem znajdowali w nich coś interesującego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung