reklama

Immunologia

W nowym, ósmym już wydaniu podręcznika Immunologia przedstawiono najbardziej aktualne osiągnięcia w zakresie wiedzy o układzie odpornościowym. Zostały w nim omówione zagadnienia ogólne, dotyczące podstawowych mechanizmów funkcjonowania układu odpornościowego oraz powiązania tego układu z innymi układami, między innymi z układem pokarmowym, ośrodkowym układem nerwowym i układem rozrodczym. Włączone są również rozdziały z dziedziny immunologii klinicznej i immunopatologii.

Podręcznik zyskał nowych autorów, specjalistów z danej dziedziny. Wszystkie rozdziały zaktualizowano o najnowsze odkrycia w dziedzinie immunologii. Przedstawiono w nich zarówno najnowocześniejsze terapie wielu chorób, które wręcz zrewolucjonizowały współczesną medycynę, jak i nowe zastosowania wiedzy o układzie odpornościowym w diagnostyce i badaniach naukowych. Nowością w tym wydaniu są również ryciny, dzięki którym nauka immunologii stanie się łatwiejsza.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów medycyny, biologii i biotechnologii, może również służyć do wzbogacenia wiedzy lekarzom medycyny wielu specjalności, między innymi alergologom, hematologom, reumatologom, onkologom, dermatologom, a także lekarzom weterynarii. Będzie też cennym źródłem wiedzy dla naukowców, nie tylko immunologów, lecz także badaczy zajmujących się szeroko pojętymi naukami o życiu - biologom, mikrobiologom, genetykom.

Informacje dodatkowe o Immunologia:

Immunologia - opinie o książce

Immunologia
Tomasz Stokłosa0
Okładka ksiązki - Immunologia

Nowe, siódme wydanie podręcznika przedstawia aktualne osiągnięcia w zakresie wiedzy o układzie. W podręczniku omówione są nie tylko zagadnienia...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung