reklama

II wojna domowa

Czy można aresztować ludzi za zbrodnie, które dopiero popełnią? Przed takim dylematem staną najpotężniejsi ziemscy bohaterowie, gdy spotkają Ulyssesa - przedstawiciela rasy Inhumans, który potrafi przewidywać przyszłość. Iron Man opowie się za wolną wolą, ale Kapitan Marvel spróbuje wykorzystać dar jasnowidza do zapewnienia światu bezpieczeństwa. Wkrótce oboje stracą najbliższych, a konflikt się zaostrzy i zyska wymiar osobisty. Czy społeczność superbohaterów przetrwa kolejną wojnę domową?

Twórcami tej opowieści są scenarzysta Brian Michael Bendis, znany m.in. z serii Daredevil: Nieustraszony! i Ultimate Spider-Man, oraz rysownik David Marquez, autor ilustracji do All-New X-Men i Niezwyciężonego Iron Mana.

Informacje dodatkowe o II wojna domowa:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-07-17
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328142091
Tytuł oryginału: Civil War II

Kup książkę II wojna domowa

II wojna domowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-07-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

RUNDA DRUGA

W czasach Marvel Now zaczęto wracać do dwóch najważniejszych opowieści, jakie dla wydawnictwa stworzył Mark Millar. Dwóch największych kasowych hitów w dziejach Marvela i zarazem dwóch przełomowych historii, które na zawsze odmieniły oblicz całego uniwersum. Pierwszym z nich był oczywiście „Wolverine: Staruszek Logan”, drugim „Wojna domowa”, która trafiła także na ekrany kin w formie filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Event „Tajne wojny” pozwolił na chwilę wrócić do tych opowieści, ale wydawca nie zamierzał zmarnować potencjału i tak oto w Marvel Now 2.0 najpierw wystartowała regularna kontynuacja przygód starego Logana, a teraz w ręce czytelników trafia także event „II wojna domowa”.

Jak niewiele trzeba by podzielić superbohaterów, świat dowiedział się już nieraz. Wojna domowa o to, czy herosów powinno się rejestrować i sankcjonować ich działalność, czy też nie, wywołała wielkie zmiany w całym świecie. Całkiem niedawno obrońcy Ziemi zostali też poróżnieni przez sposoby radzenia sobie z zagrożeniem, jakim były inkursje, wyniszczające kolejne wszechświaty. Teraz nadchodzi dla nich kolejny sprawdzian, kiedy na scenę wkracza Ulysses – Inhuman przewidujący przyszłość. Kapitan Marvel postanawia wykorzystać jego dar by zapobiec zbrodniom, które jeszcze się nie wydarzyły, ale Tony Stark sprzeciwia się takiemu podejściu do sprawy. Bo czy można aresztować kogoś za coś, czego jeszcze nie zrobił? Superbohaterowie zaczynają opowiadać się po jednej ze stron, a wydarzenia zaczynają nabierać tempa. Kiedy jednak dochodzi do tragedii, a konflikt przekracza granicę, zza której nie ma już powrotu, zaczyna się kolejna wojna domowa bohaterów. Jak ich społeczność przetrwa to wydarzenie? I jaką cenę przyjdzie im za to wszystko zapłacić?

Całość mojej recenzji: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/ii-wojna-domowa-brian-michael-bendis.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung