... i wtedy moja córka powiedziała

Rodzicielstwo na dwa głosy. W książce "...i wtedy moja córka powiedziała" Małgorzata Kalicińska uchyla drzwi do pokoiku swoich dzieci, a psycholog z dwudziestoletnim stażem komentuje zza jej pleców. Niezależnie od tego, jaki styl macierzyństwa jest nam bliski, pojawienie się dzieci w domu to niemalże wyprawa w inny kosmos. Maluchy mają oryginalne pomysły, inny system wartości, a nawet swoje własne słownictwo. Warto zagłębiać się w te niezwykłe światy, a także spisywać swoje obserwacje, notować słówka, zabawne zdarzenia. Tak właśnie zrobiła Małgorzata Kalicińska z pomocą Marka Knapa-Zagóry. Książka "...i wtedy moja córka powiedziała" jest zaproszeniem do prywatnej sfery życia lubianej pisarki. Warto z tego zaproszenia skorzystać.

Informacje dodatkowe o ... i wtedy moja córka powiedziała:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-12-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę ... i wtedy moja córka powiedziała

... i wtedy moja córka powiedziała - opinie o książce

Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2017-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017 ,

Niepozorna książeczka, wzięta z bibliotecznej półki z braku laku i po znanym nazwisku okazała się czytelniczym przysmakiem! Ogromnie wzruszające rozważania o nieco poradnikowej naturze chwyciły mnie za serce.

Pan Marek- psycholog- napisał przedmowy do każdego z rozdziałów. To niezwykle ważne i mądre przekazy dotyczące związków, emocji, wychowania dzieci, naszych refleksji w stosunku do życia i jego szerokiego aspektu.
Tuż za nim zabiera głos matka, karmicielka, bogini domowego ogniska, niezwykle utalentowana pisarka- Małgorzata Kalicińska. Snuje rozważania w niezwykły sposób powiązane z psychologicznym wstępem. Robi to z gracją, lekko, zabawnie, z polotem i z ogromną dawką wzruszenia, ciepła, co tu kryć- miłości.
Bohaterami tej książki, jej pełnoprawnymi autorami, są też Jej najbliżsi- nie tylko tytułowa córka, ale syn, mąż, matka, krewni. Wraca świat ze wspomnień, anegdoty rodzinne, smaczki ze starego albumu.
"Danie" zaserwowane w tak niezwykły sposób wchodzi głęboko do krwiobiegu i oszołomiony czytelnik stwierdza nagle, że czyta jedną z najpiękniejszych książek o rodzinie, wychowaniu dzieci i człowieku, jakie spotkał dotychczas.

Każdy tę małą- wielka książkę powinien mieć w swojej rodzinnej biblioteczce, a już obowiązkowo powinny ją czytać przyszłe żony i matki. Jest nadzwyczaj pouczająca, pełna kreatywności i humoru.
Już wiem skąd Autorka ma w sobie nieprzebrane pokłady ciepła i życiowej mądrości.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Małgorzata Kalicińska razem z pomocą psychologa Marka Knapa - Zagóry napisała książkę, poradnik. Kalicińska pozwoliła zajrzeć nam do swojego domu, do świata opowieści o swoich dzieciach, natomiast psycholog otwierał każdy rozdział swoim wstępem, wprowadzając czytelnika w nowy wątek. Jest to zbiór wspomnień o dzieciach i sposobach na ich wychowanie ale także o reakcji rodzica na czyny i zachowania swoich pociech. Opowiadania są lekkie potraktowane z humorem, pokazują i podpowiadają nam jak budować dobrą relację ze swoimi dziećmi.
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2013-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2013, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
Twórczość Pani Małgorzaty jest mi już znana z kilku tytułów, bardzo lubię jej sposób pisania, a tematyka, którą porusza ona w swoich książkach również bardzo mi odpowiada - dlatego też, gdy tylko natrafiłam na zapowiedź niniejszej publikacji wiedziałam, że z całą pewnością po nią sięgnę... I jak zwykle się nie zawiodłam... "... i wtedy moja córka powiedziała" jest opowieścią snutą na dwa głosy. Jeden z nich należy do samej autorki, która niejako wpuszcza nas na swoje podwórko opisując relacje w swojej rodzinie, metody wychowawcze oraz wiele scenek z codziennego życia domowego swojej familii... Drugi głos należy natomiast do psychologa Marka Knapa - Zagóry, który dzięki swojemu ogromnemu, nabytemu przez wiele lat pracy, doświadczeniu zawodowemu w sposób bardzo przystępny dla czytelnika, a przy tym dzięki niezwykle rzeczowemu i celnemu komentarzowi rozkłada na czynniki pierwsze każdą z opowiedzianych przez autorkę historyjek odsłaniając przy tym całą różnorodność aspektów psychoemocjonalnych wydarzenia, które zostało wcześniej opowiedziane... Książkę czyta się bardzo płynnie i niesamowicie szybko. Polecam!
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung