Hypoadrenia Wyczerpanie nadnerczy

Jedną z dolegliwości, urastającą wręcz do miana epidemii współczesnego świata jest hypoadrenia czyli tak zwane wyczrpanie nadnerczy. Określenie epidemia wcale nie jest przesadzone. Prawdopodobnie większość z nas - jeśli nie każdy - ma osłabione nadnercza, o czym świadczy wiele objawów somatycznych, których doświadczamy na co dzień. Jak twierdzi autorytet medyczny w tej dziedzinie dr Michael Lam każdy z nas prawdopodobnie kilka razy na przestrzeni życia cierpi z powodu większego osłabienia tych gruczołów. Może to być spowodowane zmianą miejsca zamieszkania, wymagającymi egzaminami na studiach, nadmiarem obowiązków w pracy, trudnościami finansowymi, zwolnieniem lub bezrobociem, chorobą, wymaganiami związanymi z opieką nad małym dzieckiem czy wsparciem dla niepełnosprawnego lub chorego członka rodziny.

Informacje dodatkowe o Hypoadrenia Wyczerpanie nadnerczy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-64818-44-8
Tłumaczenie: Anna Kowalska

Kup książkę Hypoadrenia Wyczerpanie nadnerczy

Hypoadrenia Wyczerpanie nadnerczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2023-11-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Miałam przyjemność przeczytać w weekend poradnik ,,Hypoadrenia. Epidemia znana tylko współczesnym... i jak sobie z nią radzić" autorstwa Lukasa McGregora i jestem zaskoczona tym, jak wiele objawów wyczerpania nadnerczy, dostrzegam również u siebie. Książka mocno dała mi do myślenia. Mimo iż jest to objętościowo krótkie opracowanie, to temat został bardzo kompleksowo przedstawiony i znalazłam w tej książce wszystko, czego oczekiwałabym po takim poradniku.

Otrzymujemy tu zarówno informacje na temat budowy nadnerczy i ich roli w organizmie, jak również szerokie omówienie tego, czym jest stres, jakie ma typy i w jaki sposób związany jest z prawidłowym funkcjonowaniem nadnerczy. Poznajemy najbardziej charakterystyczne objawy wskazujące na wyczerpanie tych gruczołów oraz zagłębiamy się w sam proces i poszczególne fazy prowadzące do hypoadrenii. Książka pozwala dużo lepiej zrozumieć procesy zachodzące w organizmie pod wpływem utrzymującego się napięcia emocjonalnego.

Podobał mi się rozdział poświęcony diecie wspomagającej zdrową pracę nadnerczy, znalazłam tam konkretne, najpotrzebniejsze wskazówki. Ciekawie ujęty został też rozdział omawiający różnice w postrzeganiu zagadnienia hypoadrenii przez medycynę zachodnią oraz tradycyjną medycynę chińską. Nie zabrakło również ćwiczeń relaksacyjnych i omówienia badań, jakie powinna wykonać każda osoba, która podejrzewa u siebie problem osłabienia pracy nadnerczy - mowa tu zarówno o badaniach ambulatoryjnych, jak i takich, które przeprowadzić można w domowych warunkach (bazując na obserwacji swojego organizmu).

Nie bez znaczenia dla prawidłowej pracy nadnerczy jest również stosunek człowieka do sytuacji stresujących i umiejętność szybkiego reagowania, gdy zachodzi taka potrzeba. W książce znajdziecie aż 12 rodzajów stresu. Autor w przystępny sposób przybliża czytelnikowi biochemiczny aspekt reakcji organizmu na stres. Muszę przyznać, że była to inspirująca lektura, bo uświadomiła mi, jak potężną machinę obronną organizmu uruchamiam za każdym razem, gdy stresuję się rzeczami, na które nie mam wpływu lub - co gorsza - takimi, które nigdy się nie wydarzą, bo są wytworem moich obaw i czarnych myśli.

Jeśli macie stresujący tryb życia, jesteście stale zmęczeni, niewyspani, rozdrażnieni, to zachęcam Was do przyjrzenia się bliżej zagadnieniu hypoadrenii, a ta książka idealnie Wam w tym pomoże.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski