Historia wnętrz

John Pile, profesor architektury wnętrz w nowojorskim Pratt Istitute jest autorem dwunastu  książek omawiających najważniejsze aspekty historii i projektowania wnętrz.

Celem tej książki jest przedstawienie dziejów kształtowania przestrzeni prywatnej i publicznej w okresie 6000 lat. Z powstaniem tego rodzaju publikacji wiążą się nieuchronnie pewne komplikacje. Wnętrza znajdują się w swoistej otoczce chacie, pałacu, kościele, nawet kadłubie statku czy samolotu. Są wypełnione mnóstwem przedmiotów i sprzętów: meblami, elementami oświetlenia, tkaninami, niekiedy także dziełami sztuki. Oznacza to, że ich projektowanie jest dziedziną, której granice nie są wyraźnie określone, łączącą się z zagadnieniami konstrukcji, architekturą, sztuką, stylem, rzemiosłem i technikami ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oświetlenia, doprowadzania wody

Drugie, rozszerzone wydanie zawiera wiele nowych przykładów wnętrz, mebli, materiałów i projektów, a także historię architektury wnętrz prekolumbijskich i azjatyckich ze szczególnym uwzględnieniem tradycji islamu.

Informacje dodatkowe o Historia wnętrz:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2013-01-08
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Historia wnętrz

Historia wnętrz - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung