Historia Polityczna Polski 1944-1991

JAK DZIAŁAŁ SYSTEM, W KTÓRYM ŻYLIŚMY"Historia polityczna Polski 1944-1991", napisana przez wybitnego historyka Andrzeja Leona Sowę, jest pierwszą tak dokładną pracą na temat powojennej historii politycznej Polski. Na pełny obraz trudnego okresu w dziejach kraju i narodu składają się tutaj istotne fakty, a wśród nich również te dotychczas nieznane poza wąskim gronem specjalistów. Autor w sposób fascynujący obnaża mechanikę systemu, w którym żyliśmy."Niniejsza praca nie jest klasycznym podręcznikiem akademickim" ? pisze we wstępie autor.?"Traktuję ją jako autorską syntezę, a równocześnie w miarę wyczerpujące kompendium wiedzy na temat różnych instytucji politycznych."Zgodne z tym założeniem Andrzej Leon Sowa, starając się zachować obiektywizm w opisie sytuacji, wplata w opowieść o naszej najnowszej historii własne oceny i opinie, które nierzadko prowokują do dyskusji, a zawsze ? do refleksji.

Informacje dodatkowe o Historia Polityczna Polski 1944-1991:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2012-01-23
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Historia Polityczna Polski 1944-1991

Historia Polityczna Polski 1944-1991 - opinie o książce

Andrzej Leon Sowa0
Okładka ksiązki - Kto wydał wyrok na miasto? Plany operacyjne ZWZ AK (1940-1944) i sposoby ich realizacji

Powstanie Warszawskie - prawda ukryta w dokumentach Dyskusja na temat konieczności i sensu Powstania Warszawskiego rozpoczęła się jeszcze przed jego wybuchem...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun