Heroes Reborn. Odrodzenie bohaterów. Najpotężniejsi obrońcy Ameryki

Wyobraźcie sobie świat bez Avengers. Tony Stark nigdy nie zbudował zbroi Iron Mana. Thor jest ateistą, który gardzi magicznymi młotami. Wakanda uchodzi za mit. Kapitana Ameryki nie odnaleziono śpiącego w lodzie... Zamiast nich naszego świata strzeże Amerykański Szwadron Sztandarowy, do którego należą: Hyperion, Blur, Doktor Spektrum, Power Princess i Nighthawk. Tylko dlaczego Blade, łowca wampirów, jako jedyny pamięta, że ten świat nie zawsze był taki jak dziś? Czy uda mu się odnaleźć innych nie-Avengers i przywrócić go do poprzedniego stanu? Scenariusz tego komiksu, przenoszącego czytelników do alternatywnej rzeczywistości Marvela i rozwijającego wątki z serii ,,Avengers" (Marvel Fresh), napisał Jason Aaron, autor takich serii jak: ,,Conan Barbarzyńca", ,,Punisher Max" i ,,Thor Gromowładny". Rysunki stworzyli: Erica D'Urso, Dale Keown, Aaron Kuder, R.M. Guéra, Ed McGuinness, James Stokoe oraz Federico Vicentini. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach ,,Heroes Reborn" #1-7 i ,,Heroes Return" #1.

Informacje dodatkowe o Heroes Reborn. Odrodzenie bohaterów. Najpotężniejsi obrońcy Ameryki:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-07-31
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Heroes Reborn: Americas Mightiest Heroes

Tagi: Komiks i powieść graficzna - superbohaterowie i superzłoczyńcy

Kup książkę Heroes Reborn. Odrodzenie bohaterów. Najpotężniejsi obrońcy Ameryki

Heroes Reborn. Odrodzenie bohaterów. Najpotężniejsi obrońcy Ameryki - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2024-08-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:
Autor zabiera nas tutaj do świata, w którym Tony Stark nigdy nie zbudował zbroi Iron Mana. Gdzie Thor jest pijakiem i ateistą, który gardzi młotami. Gdzie Wakanda jest odrzucana jako mit. I gdzie Kapitana Ameryki nigdy nie odnaleziono w lodzie, ponieważ nie było Avengersów, którzy mogliby go znaleźć. Zamiast tego ten świat zawsze był chroniony przez Najpotężniejszych Bohaterów Ziemi, którzy teraz muszą zmierzyć się z naprawdę groźnymi przeciwnikami.

Ten nowy świat, wykreowany przez Jasona Aarona, jest z jednej strony pełen znanych motywów i wątków, a z drugiej — pełen niespodzianek i zwrotów akcji, które zaskoczą nawet najbardziej zagorzałych fanów Marvela.

Jednym z kluczowych elementów fabuły jest nie tylko walka z przeciwnikami zagrażającymi światu, ale również wątek poświęcony znanemu łowcy wampirów (Blade), który jako jedyny pamięta oryginalny świat i stara się przywrócić dawny porządek. To on staje się niejako przewodnikiem dla czytelnika, wprowadzając nas w tę nową rzeczywistość, która stopniowo odkrywa przed nami swoje sekrety.

W scenariuszu nie brakuje wartkiej superbohaterskiej akcji, która mocno przyciąga uwagę odbiorcy. Największym jego zaletą jest jednak sposób, w jaki przedstawione są znane postacie w zupełnie nowym świetle. Każda z postaci jest zarazem odpowiednikiem bardziej znanego herosa, z drugiej zaś posiada szereg unikalnych cech, które sprawiają, że się dość mocno wyróżnia (przyciągając tym samym jeszcze większą uwagę).

Heroes Reborn porusza również kilka głębszych tematów, z których najważniejszym jest pytanie o to, co tak naprawdę definiuje bohaterów. Czy jest to ich siła, moralność, a może decyzje, które podejmują w najtrudniejszych momentach? Komiks w ciekawy sposób bada różnice między dobrem a złem, zastanawiając się, czy istnieje jasna linia dzieląca te dwa pojęcia. Alternatywna rzeczywistość pokazuje, jak bardzo może się zmienić świat, gdy bohaterowie, których znamy, nie istnieją, a ich miejsce zajmują inni, być może mniej doskonali, ale równie potężni.

W przypadku fabuły można mieć jedynie pewne zastrzeżenia do momentami niepotrzebnie zbyt przekombinowanej historii. Ponadto wielość postaci, różnorodność wątków i częste skakanie pomiędzy nimi mogą wprowadzać chaos i utrudniać pełne zrozumienie historii, zwłaszcza jeśli ktoś jest „nowy” w uniwersum Marvela....

Lucky Luke. Tom 70. Legenda Zachodu
Okładka ksiązki - Lucky Luke. Tom 70. Legenda Zachodu

Nieśmiertelny bohater Dzikiego Zachodu powraca w kolejnym starciu z bandycką rodzinką Daltonów! Lucky Luke dostaje propozycję występów w słynnym przedstawieniu...

Włoski Fiszki PLUS dla początkujących 2
Okładka ksiązki - Włoski Fiszki PLUS dla początkujących 2

Włoski Fiszki PLUS dla początkujących 2 (A1-A2) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski