reklama

Hela sama. Ubiera choinkę

Hela sama... to seria książek o małej dziewczynce (Heli), która każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Książki zawierają bezcenną wiedzą w postaci poradnika dla rodziców, który podpowiada, jak uporać się z problemami typu: odsmoczkowanie, opieluchowanie, zachęcenie do jedzenia wszystkich pokarmów itd.

Ubiera choinkę - Nadchodzą święta! Hela otwiera ostatnie liściki z kalendarza adwentowego. Bardzo cieszą ją wykonywane zadania - będzie ubierać choinkę! Hela razem z rodzicami kupuje drzewko po czym z tatą zawiesza bombki. Rodzina jest razem i wesoło spędza czas, nie przeszkadzają im drobne nieporozumienia, np. kiedy na czubku drzewka nie mieści się gwiazda. W książce jak zwykle pojawiły się porady: jakie prezenty kupować dzieciom na święta i kiedy je wręczać.

Informacje dodatkowe o Hela sama. Ubiera choinkę:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-11-09

Kup książkę Hela sama. Ubiera choinkę

Hela sama. Ubiera choinkę - opinie o książce

Przed Helą ostatnie zadanie z kalendarza adwentowego – ubieranie choinki. Dziewczynka bardzo się cieszy, z uśmiechem jedzie wraz z rodzicami wybrać odpowiednie drzewko. Jak udadzą się zakupy? Jak będzie wyglądało ubieranie choinki w domu małej Heli? Czy dziewczynka będzie zadowolona z tego, jak będzie wyglądał efekt jej pracy?

Historia ciekawa, wciągająca, pokazująca codzienność małej dziewczynki o imieniu Hela.

Wizualnie książeczka jest bardzo ładna. Ilustracje są duże, w żywych kolorach. Ogląda się je z wielką przyjemnością, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

W książeczce znajdziemy poradnik dla rodziców. Jest on napisany nie tylko ciekawie, ale również bardzo mądrze, a rady, które w nim znajdziemy łatwo wykorzystać w codzienności.

„Hela sama. Ubiera choinkę” to według mnie ciekawa propozycja dla dzieci w wieku 3-5 lat. Ze swojej strony polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2023-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Witajcie, czy macie jeszcze w domu choinkę? Czy dawno już rozebrana?
U nas jeszcze stoi, ale chyba są to ostatnie dni, gdyż zaczyna się sypać. Dlatego przez kilka dni będzie u nas jeszcze na profilu świątecznie :) A skoro wspomniałyśmy już o choinkach, to może zaciekawi was nasza dzisiejsza propozycja recenzencka.
Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją książeczki dla dzieci "Hela sama ubiera choinkę" od Kamili Gurynowicz oraz Wydawnictwa Wilga.

"Hela jest z siebie dumna. Nie może oderwać oczu od choinki. - Kocham choinkę - wzdycha i przytula się do drzewka."

Hela dostała zadanie z kalendarza adwentowego, aby ubrać choinkę. Jednak w domu nie ma choinki i dziewczynka jest z tego powodu bardzo smutna.

Kochani rodzice wasze dziecko musi mieć tę książeczkę! To jest najpiękniej wydana opowieść z tamtego roku. Te barwy, te kolory oddające ducha świat. Wszechobecna czerwień z pastelowymi kolorami. Cudo. Dodatkowo obrazki, które mały czytelnik będzie połykał wzrokiem. Wszystko to dopełnione ślicznymi świątecznymi ozdobami. Wasze dziecko z pewnością zwróci na nią uwagę.
Musimy dopowiedzieć jeszcze, że sama okładka to również mistrzostwo świata, taką cudowna w dotyku i pięknie mieniącą się. Brawa dla pani ilustatorki za moc wrażeń wzrokowych oraz twórców okładki.

No dobra przejdźmy do samej opowieści, bo o niej też mamy wiele dobrego do powiedzenia.
Książeczka ta to wspaniała opowieść dla waszych pociech, jak i również interesujący poradnik dla rodzica. Takie dwa w jednym.
Zacznijmy od samej historii. Jest to prosta, a zarazem bardzo bardzo ciekawa przygoda z małą Helą w okresie świątecznym. Dziecko nauczy się dzięki książeczce cierpliwości oraz wytrwałości. Ponadto nauczy się jak ubiera się choinkę i co oznaczą święta dla całej rodziny. Pozna też moc dzielenia się i otrzymywania prezentów. Jest to książka w której dziecko uczy się nowych rzeczy i poznaje domowe tradycje, ogólnie to wspaniała i klimatyczna historia.
Opowieść pomimo tego, że wydaje się krótka to taka na prawdę nie jest. Jest to kilkanaście stron ciekawie napisanej i nastrojowej historii. Dodatkowo sam tekst napisany jest bardzo prosto i na każdą stronę przypada kilkanaście słów. Język jakim napisana jest książka jest również bardzo przyjemny szczególnie dla dzieci, nie nudzi, a wręcz przyciąga.
Książka posiada również na końcu mini poradnik dla rodziców, którzy mają dzieci. Poradnik dotyczy celebrowania świąt ze swoimi maluchami. Jak dla nas porady bardzo ciekawe napisane, widać, że zostały opracowane pod okiem eksperta. Porady dotyczą takich rad jak wybór prezent, poradę kiedy powinno się wręczać prezenty, zaangażowania dziecka przy świętach itp. Na prawdę warto się zapoznać, porady są uniwersalne i bardzo innowacyjne.

Książka jest bardzo cudowna i ogromnie ją polecamy wszystkim rodzicom. Miłego dnia :)

Ubieranie choinki to bardzo piękny zwyczaj, czekamy na to cały rok, jedni ubierają ją bardzo wcześnie, bo chcą się nią nacieszyć, a inny tradycyjnie w Wigilię, ale nie ważne kiedy, ważne, żeby zrobić to wspólnie z rodziną i miło przy tym spędzić czas.
Ostatniego dnia przed Wigilią Hela w kalendarzu adwentowym znajduje zadanie ubrania choinki, na początku jest dość zdezorientowana, ponieważ nie widzi jej w domu, ale rodzice tłumacza jej, że najpierw trzeba pojechać ją kupić. Kiedy drzewko stoi już w domu, zaczyna się strojenie, niestety nie wszystko idzie gładko, choinka kłuje, bombki spadają, a do tego Hela denerwuje się tym, że w jednym miejscu jest dużo bombek, a w innym nie ma ich wcale. Na szczęście rodzice stanęli na wysokości zadania i wytłumaczyli dziewczynce, że choinka nie musi być idealna, każdy ubiera swoją, jak chce, a najważniejsze jest to, że robi się to wspólnie.
To już kolejna książka o cudownej Heli, która w prosty sposób opisuje dane sytuacje z życia małego dziecka, tym razem jest to ubieranie choinki, jest to wielka rzecz dla dziecka, dlatego warto te chwile celebrować i zrobić to na spokojnie, bawiąc się tym i ciesząc. Tak naprawdę wydaje mi się, że to dorośli bardziej wpadają w szał idealnych choinek, żeby potem chwalić się nimi na zdjęciach, dzieci raczej uwielbiają, jak jest ona kolorowa i pełna ozdób wykonanych przez nich samych, także powinniśmy brać z nich przykład, bo takie szalone drzewka mają swój urok.
Na końcu książki znajdziemy poradnik dla rodzica o tym, jak dobrać prezenty odpowiednio do wieku dziecka, kiedy je dać, jak przygotować kalendarz adwentowy oraz to, jak angażować dzieci do pomocy. Na pewno taki poradnik wielu rodzicom pomoże, chociaż wiadomo, każde dziecko jest inne, a i w rodzinach są różne tradycje, więc nie musimy tych rad brać aż tak bardzo do siebie, ale warto się z nimi zapoznać.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-12-25,

"Hela sama" to seria książeczek o rezolutnej dziewczynce, która poznaje świat i odkrywa wiele nowych, ciekawych rzeczy.

Seria napisana jest przez Kamilę Gurynowicz, psycholog.

"Hela sama ubiera choinkę" to idealny poradnik dla rodziców, którzy przekonają się, że szczęśliwe święta wcale nie muszą być idealne. W świętach chodzi o to, żeby spędzić je w gronie najbliższych osób.

Hela otwiera kalendarz adwentowy i jest bardzo ciekawa kolejnego zadania. Okazuje się, że będzie ubierać choinkę. Dziewczynka bardzo się cieszy. Będzie przy tym zadaniu śmiechu co nie miara, ponieważ Hela będzie chciała ubrać choinkę w swoje ubrania☺

Na końcu książeczki znajduje się miniporadnik świąteczny dla rodziców, który idelanie opisuje jak celebrować święta Bożego Narodzenia z dzieckiem.

Koniecznie przeczytajcie tę książeczkę razem ze swoim dzieckiem.

Polecam 👌

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-12-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Hela sama, to seria książeczek o małej dziewczynce, Heli, która każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Każda z tych pięknie wydanych książeczek zawierają bezcenną wiedzą w postaci poradnika dla rodziców. Dzięki temu dowiemy się jak uporać się z problemami i ważnymi kwestiami typu: odsmoczkowanie, opieluchowanie, zachęcenie do jedzenia wszystkich pokarmów, przygotowania do świąt i wręczanie prezentów.

Tym razem Hela zabiera nas do wspólnego ubierania choinki i zajadania smacznych potraw. Ta niewielka książeczka chce pokazać rodzicom, że święta z dzieckiem nie musza być idealne by były piękne i niezapomniane. Dzięki małej dziewczynce najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jak wyglądają przygotowania do świąt oraz przekonają się, że podczas Bożego Narodzenia najważniejszy jest czas spędzony z rodziną. Jak zawsze na końcu książeczki znajduje się poradnik dla rodziców. Zawiera on praktyczne wskazówki jak np. kiedy jest najbielszy czas by otwierać świąteczne prezenty albo jak wybrać idealny prezent dla swojej pociechy.

Książeczka jak każda z tej serii posiada wiele barwnych i ciekawych ilustracji, które przybliżają nam okres Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci jak i rodzice czytając i oglądając tę książeczkę na pewno poczują zbliżające się święta. Tekst na każdej stronie dostosowany jest do odpowiedniej kategorii wiekowej dziecka. Jest krótki i łatwy. Taki jaki powinien być dla dzieci w wieku 0-2 lat. Natomiast dzieci nieco starsze, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, na pewno spędzą z Helą miło czas.

,,Hela sama ubiera choinkę" to nie tylko poszerzenie słownictwa z zakresy Świąt Bożego Narodzenia, ale również jest to nauka rozpoznawania emocji. Dziewczynka bowiem przeżywa bardzo kupno nowej choinki jak i porażkę w jej ubieraniu. Na szczęście ma wspaniałych rodziców, którzy we wszystkim jej pomogą. Bardzo polecam cała serię.

Hela sama. Na nocniku
Kamila Gurynowicz0
Okładka ksiązki - Hela sama. Na nocniku

Hela sama to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się:...

Hela sama. Zostaje z dziadkami
Kamila Gurynowicz0
Okładka ksiązki - Hela sama. Zostaje z dziadkami

Hela sama zostaje z dziadkami - Hela pierwszy raz zostaje z dziadkami. Dziewczynka wie, że czas spędzony w ich towarzystwie jest super, a rodzice zawsze...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski