Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania

Punch Needle to łatwa technika haftowania, która skradła serca kobiet na całym świecie i podbija Internet. To sztuka tworzenia piękna wokół siebie. Oto pierwsza w Polsce książka, która nauczy cię tego odkrytego na nowo rzemiosła.

Wystarczy, że opanujesz kilka prostych ruchów, a będziesz w stanie wyczarować poduszkę do medytacji, organizer na ścianę, osłonki na doniczki, dywaniki, niepowtarzalne torebki, których nie znajdziesz w żadnym sklepie, i wiele innych efektownych dekoracji do swojego domu.

Dzięki tej książce:

szybko opanujesz technikę Punch Needle i zachwycisz się jej prostotą, zrealizujesz krok po kroku niepowtarzalne 22 projekty, zrelaksujesz się, bo haftowanie techniką Punch Needle to pasja w stylu slow life dasz się zaskoczyć tym, że haftować można nawet ze... ścinek!

Potrzebujesz tak niewiele, żeby wyczarować cuda techniką haftowania punch needle:

igłę tkacką, materiał, mulinę, włóczkę itp., tamborek, TĘ książkę.

,,Haft Punch Needle przeżywa pewnego rodzaju renesans dzięki wizjom takich twórców jak Rose Pearlman. Artystka dzieli się dwudziestoma dwoma projektami i pokazuje, jak pracować z kompozycją, paletami kolorów i nieoczywistymi materiałami, by stworzyć efektowne dzieła w nowoczesnym stylu do domu. Rose prezentuje oryginalne i inspirujące podejście do tego tradycyjnego rzemiosła".

,,Embroidery: The Textile Art Magazine"

Rose Pearlman jest artystką, nauczycielką i projektantką tkanin artystycznych. Ma spore doświadczenie w dziedzinie sztuk pięknych, a w sercu miłość do dobrze zaprojektowanych przedmiotów codziennego użytku. W jej pracach zaciera się granica między sztuką a rzemiosłem. Rose wyznacza nowe trendy, wykorzystując nieoczywiste techniki i materiały. W Nowym Jorku, gdzie mieszka z rodziną, prowadzi comiesięczne warsztaty haftu Punch Needle. Efekty jej pasji można podziwiać w branżowych magazynach, galeriach sztuki i na wielu stronach internetowych poświęconych designowi.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Hobby

Tagi: Hobby gry i zabawy bóg

Kup książkę Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania

Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania - opinie o książce

Od dziecka bardzo lubiłam wszelkiego rodzaju robótki ręczne. Nie powinno być w tym nic dziwnego, gdyż moja mama ciągle robiła coś na drutach, więc zapasy włóczek były u nas zawsze. No dodatek moja ciocia pięknie haftowała, zatem miałam z kogo brać przykład. Tylko, ze ja miałam tak zwany słomiany zapał, po prostu każda technika rękodzielnicza nudziła mi się, więc ciągle szukałam czegoś nowego. W tamtym czasie w "Przyjaciółce" były zamieszczane różne pomysły dla kobiet, więc i ja z nich korzystałam.
Moja kuzynka myśląc, że mnie zaskoczy czymś nowym podarowała mi książkę "Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania". I tu się trochę pomyliła, bo chociaż nazwa brzmi nieco obco, to jest to nic innego jak znany haft pętelkowy, który wykonuje się igłą tkacką. Próbowałam kiedyś tego i nawet mi się podobało. Teraz mam do tego świetny podręcznik i motywację aby sobie przypomnieć samą technikę tego haftu jak również czerpać z zamieszczonych tu przykładowych wzorów i projektów prac.
Dla osoby nie mającej wcześniej do czynienia z tą techniką haftu, ta książka do nauki jest wręcz idealna.
Dodam jeszcze, że ta technika jest naprawdę bardzo prosta. Gdy wydaje się Wam, że haftowanie jest nudne i żmudne, to tu jest całkiem odwrotnie. Nie potrzeba ślęczyć nad drobną kanwą i cieniutką igiełką mozolnie tworzyć swoje dzieło. Punch Needle nie wymaga od nas ani zbytniego przygotowywania ani tym bardziej długich godzin pracy. Bardzo szybko możemy zobaczyć efekty swojej pracy i pochwalić się przed rodziną i znajomymi.
Warto próbować różnych technik rękodzieła, bo to nie tylko pozwala nam na rozwijanie w sobie rozmaitych talentów jak również przyjemnie spędzić czas oraz udekorować mieszkanie lub zrobić ekscytujący upominek dla kogoś bliskiego. Kolorowe fotografie pozwalają zainspirować się pomysłami autorki i możemy sami wyczarować coś niespotykanego, tylko naszego...
Można przyczepić się może do tłumaczenia, bo miejscami trochę rażą przetłumaczone słowa, ale to szczegół.
Autorka podaje w bardzo przystępny sposób, sporo cennych informacji o materiałach potrzebnych do pracy jak i o samym sposobie haftowania.
Jeśli Was zainteresuje coś innego, nowszego, i jeżeli lubicie wyzwania to sięgajcie po te książkę, zbierzcie potrzebne akcesoria i... do roboty!!!

Naprawdę warto spróbować.

Odpowiedź Hiobowi