Gitara basowa dla bystrzaków

"Metody przekazywania wiedzy stosowane przez Patricka pozwoliły mi połączyć różne moje umiejętności w jeden spójny styl grania"
Adam Clayton,
basista U2

Czas na bas!

Graj, jak lubisz: poczuj w sobie salsę, soul, rock, reggae oraz każdą inną muzykę świata Improwizuj niczym wirtuoz Rozwijaj solidne poczucie rytmu i synchronizacji z zespołem Twórz profesjonalne akompaniamenty z wykorzystaniem nagrań zawartych na płycie

Bas to serce muzyki. Basista zostawia środek sceny dla innych, ale to właśnie on wraz z perkusistą tworzy sekcję rytmiczną, musi też współbrzmieć melodycznie z wokalistą. Na koncercie publiczność zauważy go w dwóch przypadkach - kiedy wszyscy pozostali przestaną grać albo... kiedy on przestanie grać. Masz ochotę złapać za czterostrunowe wiosło i dać czadu? Bez względu na to, czy już szarpiesz druty, czy jesteś początkującym muzykiem, Gitara basowa dla bystrzaków to najlepsze źródło wiedzy, dzięki któremu od razu zagrasz jak z nut!

Świat według basu - graj z zespołem, bądź jego osią. Czas na bas - eksploruj techniki, dzięki którym skale i akordy zmienisz w świetną muzykę. Przejścia i groove...y - blues, punk rock, a może reggae? Wybierz między popem a metalem i zostań basistą swojej wymarzonej kapeli. Dobrze rockująca muzyka - dołącz do ekipy nagranej na płycie i twórz w ulubionych stylach idealne akompaniamenty do piosenek.

Dołączona płyta zawiera:

ścieżki basu wszystkich przykładowych utworów z książki, nagrania demonstrujące style, skale, akordy i techniki tworzenia groove...ów.

Wrzuć płytę do odtwarzacza i graj z całym zespołem!

Struny między kartkami. Znajdziesz tu:

ponad 150 groove...ów w wielu różnych stylach, szczegółową instrukcję wymiany strun i wykonywania podstawowych czynności konserwacyjnych Twojego instrumentu, ćwiczenia poprawiające technikę oraz dopasowanie dłoni do basu, wskazówki dotyczące grania z zespołem, rozgrzewki, opisy grania na tej samej strunie i uderzania kilku strun na zmianę, opisy sposobów gry różnych muzyków z całego świata, opis metody tworzenia własnych groove...ów, porady na temat najbardziej odpowiedniej gitary dla Ciebie.

Patrick Pfeiffer jest wykształconym basistą, kompozytorem, konsultantem i nauczycielem gry na basie w Nowym Jorku. Nagrywał z George...em Clintonem, Jimmy...m Normanem, Phoebe Snow i wieloma innymi uznanymi artystami. Jest także współzałożycielem Bass Remedies, Inc. (BassRemedies.com).

Informacje dodatkowe o Gitara basowa dla bystrzaków:

Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 2014-02-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Gitara basowa dla bystrzaków

Gitara basowa dla bystrzaków - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung