reklama

Ginekolodzy 2. Kolejne tajemnice i jeszcze większy strach

Druga część bestsellerowego tomu rozmów - Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów. Autorka rozmawia z polskimi ginekolożkami, ginekologami, położnymi, prawniczkami i rodzinami ofiar zmiany prawa aborcyjnego - czyli wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku.

Czy polscy ginekolodzy to oportuniści? Kto pomaga kobietom, a kto robi karierę na aborcji? Dlaczego kobiety nie mają zaufania do ginekologów? Czy polscy ginekolodzy nie chcą pełnej liberalizacji prawa aborcyjnego? Dlaczego ginekolog to dziś zawód wysokiego ryzyka? Kogo (i czy tak naprawdę) boją się ginekolodzy?

Informacje dodatkowe o Ginekolodzy 2. Kolejne tajemnice i jeszcze większy strach:

Wydawnictwo: W.A.B.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Premiera: 31.05.2023 ❗️❗️❗️

Autorka porusza bardzo ważne tematy. Rozmawia z ginekologami, położnymi, prawnikami i aktywistkami. Wszystkie historie z tej książki pokazują w jakiej rzeczywistości funkcjonują dzisiejsi ginekolodzy i kobiety.
Dlaczego milczą i rzadko wypowiadają się publicznie?
Czy trudno być dzisiaj ginekologiem w Polsce?
Co lekarzom przeszkadza w wykonywaniu zawodu?
Dlaczego coraz więcej ginekologów rezygnuje z pracy w szpitalu i wybiera prywatną praktykę?

Autorka pokazuje w tej książce jak ograniczane są kobiety w naszym kraju. Mamy też możliwość zajrzeć za kulisy pracy ginekologów.
Poruszyła mnie historia Izabeli z Pszczyny, która została uznana za pierwszą ofiarę zaostrzonej ustawy antyaborcyjnej. Pozostałe historie sprawiły, że miałam łzy w oczach, gdy je czytałam.
Bardzo potrzebna i poruszająca książka, która daje do myślenia.
Polecam tę książkę nie tylko kobietom.
Jeśli lubicie czytać reportaże to ten dostarczy Wam prawdziwych emocji i zmusi do przemyśleń.

Warto przeczytać!

BRUNETTE BOOKS

Ginekolodzy, teraz jest o nich głośno, wiele się dzieje w ich zawodzie. Ustawa antyaborcyjna sprawiła, że to środowisko jest w obecnych czasach strasznie szykanowane. Niektórzy się z tą ustawą nie zgadzają, inni składają klauzulę sumienia, podział w tej specjalizacji jest ogromny.

Iza Komendołowicz oddaje w ręce czytelników drugą książkę o ginekologach, rozmowy z nimi ale też z położnymi, prawniczkami, aktywistkami przede wszystkim o ustawie antyaborcyjnej.

To tu poruszany jest temat wad letarnych, o których przyznam wiedziałam bardzo mało, ciąży w bliźnie, czy zespole Downa z szeregiem innych wad, które często prowadzą do śmierci. Wstrząsające historie kobiet, którym odmawia się pomocy. Lekarze którzy rozkładają ręce bo ustawa może pozbawić ich prawa do wykonywania zawodu, a nawet wyrok  jeśli przesłanki do przerwania ciąży będą dla prokuratury niewystarczające.

Możemy poznać zdanie lekarzy, którzy za wszelką cenę chcą pomagać kobietom czy to przerywając ciążę, czy też wspierając jeśli kobieta chce urodzić dziecko, które po porodzie może umrzeć. Są też historię kobiet, skrzywdzonych przez lekarzy, którzy za wszelką cenę chcieli, żeby kobieta urodziła twierdząc, że dziecko jest zdrowe, a tak nie było i mogło umrzeć kilka godzin po porodzie.

Z perspektywy kobiety, matki mającej córkę przeraża mnie, że kobiety są traktowane w ten sposób. Gdzie grono ograniczono umysłowo ludzi myśli, że dla kobiety usunięcie dziecka jest jak zrobienie paznokci i jej ciało oraz psychika tego nie odczuje. Bolą mnie naciski żeby kobieta urodziła, posiada wiedzę, że ma bardzo chore dziecko, nie ma żadnego wsparcia, pomocy psychologicznej.

Po porodzie i kobieta, i cała rodzina zostaje zostawiona sama sobie.

Życzyłabym tym osobą, które tak głośno krzyczą, wspierają tą ustawę, żeby chociaż przez jeden dzień w tygodniu, poszły na oddział, gdzie rodzą się tak ciężko chore dzieci, które często żyją kilka dnia, zobaczyły tą rozpacz, pomagały. Chciałabym, żeby odwiedzały hospicja z osobami niepełnosprawnymi, opiekowały się nimi i dopiero wtedy zabierały głos.

Książkę polecam, dzięki niej dużo się dowiedziałam i stałam się jeszcze większą przeciwniczką tej ustawy.

Rozwód po polsku: Strach i nadzieje
Iza Komendołowicz0
Okładka ksiązki - Rozwód po polsku: Strach i nadzieje

Rozwody współczesnych Polaków na tle przemian społecznych, ukazane poprzez szokujące studia przypadków, opowieści adwokatów...

Elka: Wspomnienia o Elżbiecie Czyżewskiej
Iza Komendołowicz0
Okładka ksiązki - Elka: Wspomnienia o Elżbiecie Czyżewskiej

Sukcesy i porażki, miłość i samotność, zmaganie się z chorobą alkoholową i nowotworową, wyrazisty obraz filmowego środowiska artystycznego, pełnego romansów...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung