Gigant Poleca. Tom 2/2022. Co kryje skarbiec?

Harpagon otrzymuje nietypowe zaproszenie i opuszcza skarbiec - Sknerus McKwacz zostaje w nim zupełnie sam. Nie podejrzewa, że grozi mu ogromne niebezpieczeństwo... 256 stron komiksowych historii o Kaczorze Donaldzie, Myszce Miki i innych disnejowskich bohaterach.

,,Gigant Poleca" to największa seria komiksowa, jaka ukazała się w Polsce - wszystkie wydane historyjki liczą ponad 60 tysięcy stron! ,,Gigant Poleca" bawi polskich czytelników już od 1992 r., kiedy był wydawany jako ,,Komiks Gigant".

Każdy tom zawiera 256 stron prześmiesznych historii z przygodami znanych i lubianych postaci, takich jak Kaczor Donald wraz z siostrzeńcami, Sknerus McKwacz, Myszka Miki pełniący rolę sprytnego detektywa, jego przyjaciel Goofy wcielający się czasem w rolę archeologa-podróżnika Indiany Goofsa, zwariowany wynalazca Diodak, nieobliczalny Dziobas, niezwykły szczęściarz Goguś, leń i obżartuch Gęgul i wiele, wiele innych.

Znakiem rozpoznawczym serii ,,Gigant Poleca" jest wielka przygoda: poszukiwanie skarbów, dalekie wyprawy, a także pułapki i niebezpieczeństwa, z których nasi bohaterowie wychodzą obronną ręką (zazwyczaj). Nowe tomy dostępne są co dwa miesiące w punktach sprzedaży na terenie całego kraju oraz w prenumeracie.

Informacje dodatkowe o Gigant Poleca. Tom 2/2022. Co kryje skarbiec?:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-03-11
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Gigant Poleca. Tom 2/2022. Co kryje skarbiec?

Gigant Poleca. Tom 2/2022. Co kryje skarbiec? - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-04-09, Ocena: 4, Przeczytałem,

NAPAD NA SKARBIEC

Kolejny ,,Gigant Poleca" niedawno pojawił się na naszym rynku i jak zwykle oferuje czytelnikom solidną porcję dobrej zabawy. Na 250 stronach czekają nas różne komiksy, krótsze, dłuższe, odmienne poziomem, ale zawsze udane. I mające sporo do zaoferowania zarówno najmłodszym, jak i sentymentalnym dorosłym, którzy pielęgnują w sobie wewnętrzne dziecko.

Spójrzmy teraz na zawartość tego tomu. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że najważniejszą opowieścią są ,,Tajemnice skarbca" - to ją zapowiada okładka i to ona zajmuje najwięcej miejsca, bo ponad siedemdziesiąt stron. Ale jest to rzecz warta uwagi, bo nawet jeśli w pewnym stopniu opiera się na podobnym pomyśle, co genialne ,,Meandry architektury" Rosy, pozostaje atrakcyjna historią o napadzie na skarbiec. Poza tym wraz z kaczkami wybierzemy się na zakupy, Diodak zatrudni asystenta, Miki doświadczy po raz kolejny kosmicznych wrażeń, a Donald nabędzie luksusowy fotel. A, jak wiadomo, to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje ten tom.

Matematyczne zabawy dla 6-latka
Okładka ksiązki - Matematyczne zabawy dla 6-latka

,,Matematyczne zabawy" to seria książeczek przeznaczonych dla najmłodszych, która stanowi wspaniałe przygotowanie do szkolnej przygody. Każdy z zeszytów...

Lubię kolorować. Dinozaury
Okładka ksiązki - Lubię kolorować. Dinozaury

Chwyć za kredki i pokoloruj olbrzymie dinozaury! ,,Lubię kolorować" to seria klasycznych kolorowanek dla młodszych dzieci. Dziecko podczas zabawy nie tylko...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung