reklama

GEO-GRAFIKI

Dlaczego gwiazdy różnią się kolorami? Jak powstały kontynenty? W którym państwie spada najwięcej deszczu i czemu klimat się zmienia?

W książce ,,GEO-GRAFIKI" znajdziesz wiele informacji i ciekawostek o wszechświecie, w którego bezmiarze Ziemia jest tylko maleńkim punkcikiem, oraz poznasz najważniejsze elementy środowiska naszej planety.

Wiedzy naukowej towarzyszą obrazy autorstwa znanej katalońskiej malarki - Reginy Giménez. Bogactwo faktur, harmonijne barwy i abstrakcyjne formy podkreślają piękno natury i są niespotykanym uzupełnieniem pełnego faktów tekstu.

Dzięki udanemu połączeniu sztuki i geografii zobaczysz, jak unikatowym skarbem jest otaczający nas świat.

Regina Giménez urodziła się w 1966 roku w Barcelonie, gdzie mieszka i pracuje. W swoich obrazach i kolażach nawiązuje do astronomii, nauki, technologii, starych wykresów i grafik, tworząc własny, abstrakcyjny język kolorów i faktur. Miała wiele wystaw w Hiszpanii i na świecie, a jej prace znajdują się między innymi w zbiorach Museo de Arte Contemporáneo de Castilla w León, Jamestown Group w Atlancie czy Fundacji Coprime w Paryżu.

Informacje dodatkowe o GEO-GRAFIKI:

Kup książkę GEO-GRAFIKI

Góry
Regina Giménez0
Okładka ksiązki - Góry

Który szczyt jest najwyższy na świecie? Dlaczego niektóre góry wyrzucają z siebie lawę? Czy góry kryją się również pod powierzchnią oceanów? W tej książce...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung