Gemma Galgani. Święta, do której codziennie modlił się ojciec Pio

ŚWIĘTA, KTÓRA OFIAROWAŁA SAMĄ SIEBIE W INTENCJI GRZESZNIKÓW

Gemma oznacza ,,klejnot". Przy chrzcie obawiano się, że żadna z dotychczasowych świętych nie nosiła tego imienia. Po latach okazało się jednak, że dziewczynka miała własną szczególną drogę do świętości - świętości oficjalnie potwierdzonej przez Kościół.

Od najmłodszych lat rozważała mękę Chrystusa i starała się naśladować swojego Mistrza we wszystkim. Stąd jej miłość do każdego, kogo spotkała, a także wyjątkowe upodobanie do miłosiernego ofiarowywania umartwień, zwłaszcza w intencji zbawienia grzeszników. Gemma żyła zaledwie dwadzieścia piec lat, ale było to życie nieprzeciętnie intensywne. Obdarowana cudownymi łaskami, mistyczka, stygmatyczka, zakochana w Jezusie, obdarzona także... niegasnącym poczuciem humoru.

Poznaj życie tej niezwykłej dziewczyny, która rozpoznała Zbawiciela, przyjęła Jego Słowo i zdecydowała się być z Nim tak radykalnie, jak to tylko możliwe.

Informacje dodatkowe o Gemma Galgani. Święta, do której codziennie modlił się ojciec Pio:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2017-08-31
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Gemma Galgani. La sainte que Padre Pio priait chaque jour

Kup książkę Gemma Galgani. Święta, do której codziennie modlił się ojciec Pio

Gemma Galgani. Święta, do której codziennie modlił się ojciec Pio - opinie o książce

Czyta się bardzo szybko, zajęła mi jeden wieczór i poranek. Ciekawa postać świętej, która w swoim otoczeniu uchodziła za osobę dziwną i była raczej pogardzana.
Książka opisując przeżycia Gemmy, pokazuje nam, że świętość nie jest łatwa lecz jest codzienną pracą i zmaganiem się ze sobą, swoim temperamentem oraz wpływem jaki ma codzienność.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski