Gangi Izraela

W oparciu o tę książkę mógłby powstać nowy sezon głośnego serialu ,,Fauda"

Oto Izrael jakiego nie znacie. Artur Górski błyskotliwie i kompetentnie oprowadza nas po przestępczym świecie, o którym nie przeczytacie na pierwszych stronach gazet i tłumaczy jak, kiedy i dlaczego powstała izraelska mafia.

Możesz być ortodoksem lub niewierzącym, syjonistą lub przeciwnikiem państwa Izrael. Nieważne. Nie musisz nawet być Żydem, możesz być Arabem. Mafijne klany w Izraelu nie patrzą na kolor skóry czy paszport, liczy się to czy umiesz posługiwać się bronią, nie pękasz na widok policji i czy lubisz pieniądze.

Najpotężniejszy klan w dziejach kryminalnej historii Izraela to rodzina Abergilów, Żydów z Maroka. Z lokalnej grupy przestępczej z czasem stał się syndykatem z wpływami na całym świecie.

Ali Jarushi, celebryta i szef jednej z najpotężniejszych organizacji przestępczych kraju, złożonej z izraelskich Arabów, mawiał: ,,Nikt nie zostaje zabity bez powodu". Został zastrzelony w mieście Ramla obok meczetu.

Klan Yehudy Attisa, który w latach 80. XX wieku zarządzał narkotykowym Nowym Jorkiem, skutecznie konkurował z włoską i rosyjską mafią.

Zeew Rosenstein, który przeżył siedem zamachów na swoje życie zbił fortunę na produkcji ecstasy, rozmachem nie ustępował Pablo Escobarowi.

Dziś gangi wychowane przez izraelskich ,,ojców chrzestnych" nie tylko rządzą narkobiznesem w Tel Awiwie. Mafiozi manipulują intratnymi kontraktami na budowy nielegalnych osiedli na terytoriach okupowanych, korumpują polityków lub sami wchodzą do polityki, a nawet zarabiają na konflikcie izraelsko-palestyńskim.

Jeśli chcesz lepiej rozumieć współczesny Izrael - ta książka jest dla Ciebie.

Informacje dodatkowe o Gangi Izraela:

Kup książkę Gangi Izraela

Polscy gangsterzy. Komandos. Gang z Żoliborza
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Polscy gangsterzy. Komandos. Gang z Żoliborza

Wyrósł w cieniu Pruszkowa i Wołomina, ale szybko stał się jednym z najważniejszych graczy polskiego podziemia kryminalnego. Gang żoliborski - bo o nim...

Masa o kilerach polskiej mafii
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Masa o kilerach polskiej mafii

Kim byli zabójcy, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego? Czy rzeczywiście byli...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski