reklama

Gang Mocniaków. W zdrowym ciele wody wiele!

Tom 2 cyklu Gang Mocniaków

Prawidłowe żywienie to odpowiednie podejście do codziennego wyboru produktów spożywczych i ich urozmaicanie. Ma ono ogromny wpływ na rozwój preferencji smakowych i prozdrowotnych nawyków dziecka. Bazowanie na dobrych produktach spożywczych i talerzu żywieniowym pozwala na zapewnienie wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Kluczowymi elementami są także nawodnienie i aktywność fizyczna.

Ważne, by produkty o mniejszej wartości odżywczej, które pojawiają się w diecie, stanowiły niewielką jej część i były spożywane z umiarem. Dzieci najskuteczniej uczą się przez zabawę, samodzielne wybory i wspólne działanie w kuchni.

Dlatego akcja Gang Mocniaków daje wszelkie narzędzia do edukacji zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Bo dbanie o siebie jest bardzo przyjemne.

Dr n. o zdr. Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny

Informacje dodatkowe o Gang Mocniaków. W zdrowym ciele wody wiele!:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-08-28

Kup książkę Gang Mocniaków. W zdrowym ciele wody wiele!

Gang Mocniaków. W zdrowym ciele wody wiele! - opinie o książce

Tym razem mam dla Was recenzję książki dla dzieci. A tych będzie w tym roku sporo, bo zaczęłam córce czytać bajki przed snem :) A zatem, jesteście ciekawi co znajdziemy w tej publikacji? Jeśli tak, to zapraszam Was na moje wrażenia z tej lektury.

W tym tomie, główną bohaterką jest Woda Werka. Opowiada ona swoim przyjaciołom, jak ważna jest woda w codziennym życiu. Mówi, w jakich ilościach należy ją pić, czemu i komu jest potrzebna.  Dowiemy się również, jakie owoce czy warzywa zawierają sporo wody i doskonale sprawdzą się jako idealny sposób nawodnienia. Oprócz właściwości wody, wyniesiemy z tej książeczki wiedzę na temat tego, jak powstały bąbelki oraz jak szybko stworzyć chwytliwe hasło reklamowe :) Udało mi się Was zainteresować? Jeśli tak, to zachęcam do sięgnięcia po tę publikację.

Kolejna, ciekawa pozycja dla dzieci, która zarówno bawi jak i uczy. Bardzo lubię, gdy w książkach jest połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bo zawsze oprócz zainteresowania dzieci, dorosły czytelnik może też wynieść coś dla siebie. Ja np. nie wiedziałam, skąd się wzięły bąbelki w napojach, a wy? ;)  Ponadto, kolorowe ilustracje Pana Piotra Stachery dodają niebywałego uroku całej opowieści, co sprawia że dzieci z większą przyjemnością sięgają po daną lekturę. Ciekawa bajka, i znane postaci, które można spotkać w postaci maskotek w niejednym polskim domu. U nas, ta historia była tym ciekawsza, że mamy dwójkę z wymienionych w książce bohaterów. Radość z lektury była podwójna. Ogólnie, wspólnie z Rozalką zachęcamy Was do lektury, bo możecie w przyjemny i przystępny sposób poznać wiele interesujących i przydatnych informacji. Przyznajemy 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów :)

Książka pochodzi z naszej prywatnej biblioteczki.

Jasna sprawa
Paulina Płatkowska0
Okładka ksiązki - Jasna sprawa

Poznaj dalsze losy Haliny, Loni i Wisi. Książka "Jasna sprawa" udowodni Ci, że najpiękniejsze prezenty potrafią być zapakowane w liczne problemy, ale zawsze...

Bądź dobrej myśli
Paulina Płatkowska0
Okładka ksiązki - Bądź dobrej myśli

Wisia, Halina i Lonia znają się jak to w małych miasteczkach: niby od lat, lecz bez głębszej zażyłości. Szczęśliwym trafem zapisują się do domu kultury...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung