reklama

Fotografia obnażona. Mistrzowskie sesje aktu

Akt nie jest zwykłym przedstawieniem ciała, lecz odnosząc je przez analogie do wszystkich struktur, jakie stały się częścią naszego doświadczenia wyobrażeniowego, uświadamia nam istnienie uniwersalnego porządku
Tomasz Lewicki

Piękna kompozycja ciała:

Modelowanie bryły ludzkiego ciała Mistrzowskie manipulacje światłem i cieniem Tworzenie atmosfery zaufania na sesji zdjęciowej Wykorzystywanie kreatywnych zabiegów fotograficznych

Dowiedz się, jak stworzyć profesjonalne studio fotograficzne. Opanuj światło, wykorzystaj opcje, które daje Ci Twój sprzęt, i osiągaj zamierzone efekty.

Akt to nie tylko golizna. To zaklęte w obrazie za pomocą techniki fotograficznej najgłębsze ludzkie emocje. A brak ubrania jest jedynie dosadnym narzędziem wyrazu. Ludzka fizyczność od zawsze fascynowała, inspirowała i niepokoiła artystów, rozwijała ich warsztat i wzbogacała dziedzictwo historii sztuki. Nie ma drugiego tak wdzięcznego i kontrowersyjnego tematu jak nagie ciało. Odrzucane w średniowieczu, gloryfikowane przez renesans, w końcu na stałe rozgościło się w malarstwie i rzeźbie, by wreszcie w 1840 roku zawędrować na kliszę fotograficzną.

Akt jest swoistym hołdem dla piękna ludzkiego (najczęściej kobiecego) ciała. Dzięki solidnemu warsztatowi fotografika, właściwemu sprzętowi, umiejętnemu operowaniu światłem i cieniem oraz zaufaniu między artystą a modelką powstają zachwycające dzieła. Delikatne, subtelne, eteryczne... lub też prowokujące, wyrafinowane i drapieżne. Zdjęcia mówiące więcej niż tysiąc słów. Obrazy przedstawiające żywe emocje, pragnienia, oddanie, erotyczną pasję. Kuszące seksem, kokietujące zmysły i wyobraźnię, zapraszające do intymnego świata. Albo wykorzystujące nagość i bryłę ludzkiego ciała jedynie jako instrumenty tworzące niebanalny obraz.

Odczaruj zaklęty świat studia

Przygotowanie sesji: dbałość o odpowiednie warunki i aspekty techniczne oraz współpraca z modelką. Sprzęt: statyw, teleobiektyw, blenda, sprzęt oświetleniowy, tła, meble, kosmetyki i dodatki. Światło i możliwości manipulowania cieniem: praca z jedną lub kilkoma lampami i końcówkami modelującymi światło. Efekty specjalne: zmiana kontrastu, korekty, konwersja do obrazu czarno-białego, tonowanie i wyostrzanie zdjęcia.

Informacje dodatkowe o Fotografia obnażona. Mistrzowskie sesje aktu:

Fotografia obnażona. Mistrzowskie sesje aktu - opinie o książce

Język angielski. Przewodnik: matura pisemna
Radosław Brzozowski0
Okładka ksiązki - Język angielski. Przewodnik: matura pisemna

Przewodnik pozwoli dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego. Uczy pisać wszystkie formy wypowiedzi obowiązujące maturzystów, natomiast obowiązujące...

Tablice gramatyczne z języka angielskiego.
Radosław Brzozowski0
Okładka ksiązki - Tablice gramatyczne z języka angielskiego.

Jest to publikacja przeznaczona dla osób uczących się języka angielskiego zarówno od podstaw jak i na poziomie zaawansowanym, pragnących odświeżyć swoje...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung