reklama

Flash Forward

Nazywa się Wally West i był Najszybszym Człowiekiem na Ziemi. Później stał się nikim. Kiedy multiwersum zostało zorganizowane na nowo, Wally i jego rodzina nie znaleźli sobie w nim miejsca. Nieważne, co West robił, i tak nie mógł wrócić do tego, co było.

Teraz, po tragicznych wydarzeniach opisanych w ,,Kryzysie bohaterów", Wally West wyrusza w podróż ku odkupieniu - a ścieżka, którą przemierza wiele różnych światów, przebiega zarówno przez jasne, jak i przez mroczne multiwersum. Wally wie, że ma coraz mniej czasu. Oba multiwersa rozrywają się nawzajem, uwalniając przerażającą, ciemną energię, która może pochłonąć wszystko, co istnieje - chyba że Flash zdoła ją powstrzymać.

Czy Wally zapobiegnie kosmicznej katastrofie? Czy odkryje wstrząsającą prawdę, którą skrywa złowrogi świat? I co najważniejsze - czy Najszybszy Człowiek na Ziemi odzyska swoją rodzinę?

Dowiecie się tego w albumie ,,Flash Forward", obowiązkowej lekturze dla miłośników Szkarłatnego Sprintera, która stanowi jednocześnie wyjątkowy rozdział w historii DC Comics. Autorem scenariusza jest Scott Lobdell, a rysunków - Brett Booth i Norm Rapmund!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach ,,Flash Forward" #1-6 oraz wspaniały epilog z ,,Generation Zero: Gods Among Us".

Informacje dodatkowe o Flash Forward:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

FUTUROPSEKCJA

„Flash Forward” to opowieść, która miała za zadanie wprowadzić przygody Flasha w nową erę. Jednocześnie to opowieść, która mocno miała łączyć się z innymi historiami, takimi jak „Metal”, „Kryzys bohaterów” czy „Zegar zagłady”, stając się swoistym pomostem między nimi, a kolejnymi eventami, z jednoczesnym zachowaniem pewnej autonomii. I całkiem nieźle udało się zachować w tym wszystkim balans, serwując czytelnikom widowiskową i robiącą wrażenie historię superhero. Historię głównie dla fanów, ale wartą poznania.

Ostatnie lata to nienajlepszy okres w życiu Wally’ego Westa. Właściwie wszystko mu się wali. Niegdyś był jednym z Flashów, potem nikim, a potem przestał istnieć w uniwersum, kiedy kolejny kryzys odmienił jego oblicze. Ale wrócił, próbował się odnaleźć i… wtedy doszło do tragedii, znanej jako „Kryzys bohaterów”.
I teraz Wally próbuje znaleźć odkupienie, decydując się na wędrówkę pomiędzy naszym, a mrocznym uniwersum. Jego droga zahacza o miejsca z obu światów, który wzajemnie się wyniszczają. Ale to wcale nie jest najgorsze. W wyniku rozrywania się uniwersów, uwalnia się ciemna energia, która może stać się końcem wszystkiego, co znamy. Kto to powstrzyma, jak nie on? Ale czy w ogóle ma szansę? Tym bardziej, że czekają na niego wstrząsające odkrycia, a także osobiste sprawy?

Ślady. Reportaże z województwa łódzkiego
Okładka ksiązki - Ślady. Reportaże z województwa łódzkiego

Ślady. Reportaże z województwa łódzkiegoto zbiór 11 tekstów napisanych przez znanych dziennikarzy z regionu. Poznamy dorobek wybitnych postaci, które zostawiły...

Lectio Divina. Boże czytanie
Okładka ksiązki - Lectio Divina. Boże czytanie

Lectio divina jest dla chrześcijanina fundamentalnym sposobem spotykania się z Bogiem. W niniejszym tomiku chcemy przedstawić świadectwa wyrosłe z praktykowania...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung