reklama

Flash Crash. Najbardziej zagadkowy rynkowy krach w historii

Pasjonujący zapis dziennikarskiego śledztwa na temat najbardziej zagadkowego krachu finansowego w historii, który czyta się jak prawdziwy thriller Opowieść o tym, jak pewien samotny geniusz tradingu skutecznie manipulował giełdą i zarabiał miliony, siedząc w szlafroku przy biurku we własnej sypialni, po czym doprowadził do zwarcia w obwodach globalnego rynku. Na pytanie o to, kim był Sarao, pada wiele odpowiedzi: zarazą, dzieckiem systemu finansowego, które wpadło w święty szał, albo raczej współczesną odmianą Robin Hooda - outsiderem, który rzucił rękawicę tyranom z Wall Street i traderom HFT. Flash Crash to oparty na faktach thriller finansowy oferujący panoramiczny wgląd w nasz krajobraz gospodarczy - ujawniający jego słabości, oszustwa i możliwe do wykorzystania luki. Ta niezwykła opowieść odkrywa zakulisowe wydarzenia, które doprowadziły do owianego tajemnicą rynkowego krachu, opisuje obejmujące cały świat śledztwo w sprawie międzynarodowego oszustwa oraz stojącego w centrum tego cyklonu człowieka - Navindera Singha Sarao. ,,Opowieść ku przestrodze, tym razem o wbudowanej w system finansowy niebezpiecznej kruchości. Wciągająca lekcja historii o ewolucji współczesnego tradingu... I to w formie dynamicznej opowieści, raz śmiesznej, raz przerażającej, o stojącym na odsłoniętej pozycji człowieku, któremu grunt usuwa się spod nóg... Zniewalająca książka". ,,Financial Times"

Informacje dodatkowe o Flash Crash. Najbardziej zagadkowy rynkowy krach w historii:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-03-15