FIRE FORCE: TOM 15

CZY BENIMARU I JOKER RZECZYWIŚCIE WEDRĄ SIĘ SIŁĄ DO SIEDZIBY KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO SŁOŃCA?!

Shinra i pozostali natrafiają na dowody podważające prawdziwość oficjalnej narracji o Amaterasu i treść Świętej Księgi. Zaczynają podejrzewać istnienie powiązań między kościołem a Ewangelistą, jednak ze względu na swoją sytuację nie mogą zbadać tej sprawy. Zamiast tego na zwiad udają się Benimaru i Jaker! Na miejscu mierzą się z niebezpiecznymi zabójcami i prawdą, która może zatrząść Cesarstwem Tokijskim u jego fundamentów! W tym samym czasie Shinra i pozostali wyruszają na śledztwo w korporacji, która sprawuje kontrolę nad krajem. Rozpoczyna się nowy rozdział historii, w której bohaterowie stawiają czoła religii i kapitałowi stanowiącymi dwie podpory Cesarstwa!

Informacje dodatkowe o FIRE FORCE: TOM 15:

FIRE FORCE: TOM 15 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-07-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

Prowadzone od dłuższego czasu śledztwo w końcu odsłoniło przed członkami „ósemki” prawdę na temat Amaterasu. Sekrety ukrywane od bardzo dawna przez Kościół Świętego Słońca, zaczynają stopniowo wypływać na światło dzienne. Podważa to nie tylko autorytet najwyższej duchowej władzy, co wręcz prowadzi niektórych bohaterów do bardziej zdecydowanych działań. Chęć rozprawienia się za jednym zamachem zarówno z kościołem, jak i Evangelistą jest bardzo silna. Niektórzy zdają sobie jednak sprawę, że nieprzemyślane działanie może przynieść zupełnie inne nieplanowane efekty. Tego typu „problemami” kompletnie nie przejmuje się Joker i Benimaru. To właśnie ta dwójka staje się gwiazdami piętnastego tomu serii. Postanawiają oni dość bezpośrednio i frontalnie zaatakować kościół. Nie spodziewają się oni jednak tego, że na ich drodze staną dość wymagający przeciwnicy, którzy są gotowi na wielkie poświęcenie. Troszkę mniejszą uwagę twórca poświęca Shinrze i pozostałym strażakom. Pojawiają się oni w tomiku prowadząc śledztwo związane z najpotężniejszą korporacją w kraju. Odkryte przez nich dowody będą ważne dla całej historii, jednak oni sami tym razem pełnią w opowieści dość marginalną rolę.

Zasadniczo piętnastą część ognistej serii można podzielić na dwa odrębne elementy. W jednej twórca w swoim stylu stawia na mocną i szaloną akcję. Nie przejmuje się przy tym żadnymi większymi szczegółami, dostarczając czytelnikowi przyjemnej w odbiorze dawki widowiskowości. Przerwy od „ognistych potyczek” w przemyślanym stylu wykorzystuje on nie tylko do kreślenia głębszej intrygi, ale przede wszystkim lepszego pokazania niektórych postaci (szczególnie Benimaru). Na czytelnika czekają tutaj pewne szczegóły jego przeszłości, która mocno odcisnęła piętno na jego charakterze. Obok tego wszystkiego pojawia się również typowa dla serii szczypta humoru. Tym razem jednak żartów jest naprawdę mało i stanowią one jedynie malutki dodatek do pozostałej treści.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

OGIEŃ WCIĄŻ PŁONIE

,,Fire Force" to taka seria, która chociaż złożona jest z samych schematów i daleka jest od doskonałości, ma w sobie coś, co nas do niej przyciąga. Co takiego? Przede wszystkim to, że to po prostu lekka, prosta, ale przyjemna rozrywka, pozwalającą wyłączyć myślenie i odprężyć się w niezobowiązujący, dynamiczny sposób.

Święta Księga nie mówi prawdy? Kościół jest powiązany z Ewangelistą? To trzeba zbadać, ale Shinra i pozostali w chwili obecnej nie są w stanie tego zrobić. Tym muszą się więc zająć Benimaru i Jaker, ale czeka na nich nie lada niebezpieczeństwo i problemy, a tymczasem Shnira i reszta zajmują się korporacją władającą krajem. Czy ich działania wstrząsną światem?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 3, Przeczytałem,
FIRE FORCE: TOM 14
Atsushi Ohkubo0
Okładka ksiązki - FIRE FORCE: TOM 14

SHINRA I SZEŚCIU INNYCH FUNKCJONARIUSZY SSP UDAJĄ SIĘ NA PÓŁWYSEP CHIŃSKI! Podczas podróży z Xinqing Dao do “Rozdarcia przestrzeni” znajdującego...

FIRE FORCE: TOM 20
Atsushi Ohkubo 0
Okładka ksiązki - FIRE FORCE: TOM 20

CZAS NA WIELKĄ PRÓBĘ! TROJE MŁODYCH FUNKCJONARIUSZY ÓSEMKI WRACA DO ASAKUSY! Aby nauczyć się tajemnej sztuki strażaków znanej jako “Pożarowa supermoc”...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung