Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledorea. Scenariusz oryginalny

Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledore'a- trzecia część czarodziejskiego cyklu książek dla młodzieży autorstwa J.K. Rowling i Steve'a Klovesa, którego akcja rozgrywa się w magicznym uniwersum Wizarding World.

Profesor Albus Dumbledore wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi. Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Scenariusz oryginalny zawiera dodatkowe treści z planu, ilustracje i grafiki.

Komentarzem opatrzyli: DAVID YATES, DAVID HEYMAN, JUDE LAW, EDDIE REDMAYNE, COLLEEN ATWOOD I INNI

Informacje dodatkowe o Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledorea. Scenariusz oryginalny:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-07-19
ISBN: 9788382651904
Tytuł oryginału: Fantastic Beasts. The Secrets of Dumbledore

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledorea. Scenariusz oryginalny

Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledorea. Scenariusz oryginalny - opinie o książce

Avatar użytkownika - marektuz
marektuz
Przeczytane:2022-11-13,

Do scenariusza trzeciej części "Fantastycznych zwierząt", czyli "Tajemnic Dumbledore'a" podchodziłem nieco sceptycznie z kilku powodów. Po pierwsze, okładka książka nie pasuje do poprzednich części, czego nie lubię. Ta nastawiona jest bardziej na film, a nie jest aż tak ozdobna jak przy poprzednich tomach. Ponadto, nie oglądałem filmu, lecz slyszałem o nim wiele złego, dlatego obawiałem się tego co przeczytam. Tym razem podczas lektury musiałem sam wyobrażać sobie wszystkie sceny, więc lektura trwała nieco dłużej, nadal jest to jednak pozycja na jedno posiedzenie. W "Tajemnicach Dumbledore'a" jedna kwestia zaważyła na tym, że ta ksiażka mi się spodobała. Choć okładka niezbyt przypadła mi do gustu, to środek nadrabia tę wadę. Wypowiedzi aktorów, szkice postaci oraz ilustracje przedstawiające plany filmowe, właśnie tak według mnie powinien wyglądać wydany scenariusz. Taka opcja bardzo przypadła mi do gustu i wiele zrekompensowała. Co do fabuły, według mnie jest ona średnia, a duży potencjał Newta Skamandera i jego historii został nieco zaprzepaszczony. Nadal mogę jednak polecić tę pozycję, zwłaszcza dla osób, które interesują się trochę kinematografią. Wydanie jest naprawdę bardzo ładne i fajne, jeśli chodzi i środek, dlatego jestem na tak.

I na filmie, i na książce dość się zawiodłam. W książce, jako że jest to scenariusz, bardzo ciężko jest zrozumieć, co się dzieje, w filmie zresztą też. Na szczęście wszystko ratuje Newt Scamander, przecudowna postać.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

OSTATNIE (?) ZWIERZĘTA I CO ZROBIĆ Z DUMBLEDORE'EM

Seria ,,Fantastyczne zwierzęta", spin-ff ,,Harry'ego Pottera", choć można by ją też uznać za prequel, przygodom młodego czarodzieja nigdy nie dorównała, ale miała swój własny, odmienny charakter. Najbardziej broniła się jednak nawiązaniami do znanych nam już historii, a część druga zaciekawiała fanów finałowym zwrotem akcji, będącym punktem wyjścia dla trzeciej. Trzeciej i być może ostatniej, chociaż nie kończącej definitywnie opowieści o Newcie. Ale dodającej kilka ciekawych elementów i trzymającej zbliżony do poprzednich dwóch odsłon poziom.

Newt powraca! Gdy w świecie czarodziejów zachodzą wielkie polityczne przetasowania, a Grindelwald wciela w życie swój plan przejęcia władzy, nasz specjalista od fantastycznych zwierząt przybywa, by wraz z bratem, Jacobem i innymi pomocnikami, wypełnić szaloną i niebezpieczną misję, od której zależeć będzie przyszłość świata czarodziejów. Tymczasem Grindelwald szykuje zamach na Dumbledore'a, a to prowadzi do wyjawienia największych tajemnic rodziny legendarnego czarodzieja...

Harry Potter i kamień Duddle - oprawa twarda
Joanne K. Rowling0
Okładka ksiązki - Harry Potter i kamień Duddle - oprawa twarda

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca...

Harry Potter i Komnata Tajemnic (Slytherin)
Joanne K. Rowling0
Okładka ksiązki - Harry Potter i Komnata Tajemnic (Slytherin)

Kolejny tom w edycji specjalnej Z BARWIONYMI BRZEGAMI z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania książki "Harry Potter i Komnata Tajemnic" to okazja...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka