reklama

Faktoring w teorii i w praktyce. Wydanie III - rozszerzone i zaktualizowane

Skąd weźmiesz środki obrotowe, gdy bank powie "nie"?

Komu i kiedy opłaca się korzystać z faktoringu? Zasady, koszty i ryzyko korzystania z usług faktoringowych Rynek faktoringu w Polsce -- jak wybrać najlepszą ofertę dla Twojej firmy

Problem z kredytem bankowym polega na tym, że nie masz szans na jego uzyskanie akurat wtedy, kiedy najbardziej jest Ci potrzebny. Z faktoringiem jest inaczej. Faktoring nie zwiększy zadłużenia firmy, za to poprawi jej płynność finansową. Faktor -- instytucja świadcząca usługi faktoringu -- weźmie na siebie ryzyko ściągnięcia Twoich należności. Sam fakt, że skorzystasz z usług faktora, zdyscyplinuje Twoich odbiorców. Faktor wyręczy Cię w wielu sprawach: sprawdzi wiarygodność kontrahenta, zajmie się monitoringiem Twoich należności, udzieli dodatkowych pożyczek i zabezpieczy Twoje płatności w eksporcie. Jeśli kredytujesz odbiorców, ale gotówki potrzebujesz już teraz, przeczytaj tę książkę. Przekonaj się, że faktoring nie jest straszny... jeśli wiesz, jak z niego korzystać.

W tej książce znajdziesz wszystko, co przedsiębiorca powinien wiedzieć o faktoringu. Dowiesz się, jakie korzyści przyniesie on Twojej firmie. Poznasz przepisy i ich klarowne interpretacje. Zorientujesz się, jak wygląda rynek usług faktoringowych w Polsce i jak się na nim poruszać.

Prawa i obowiązki stron umowy faktoringu Jak skalkulować koszty faktoringu: oprocentowanie i prowizje Zasady księgowania faktoringu Forfaiting: faktoring długoterminowych wierzytelności m.in. w handlu zagranicznym Czym się kierować przy wyborze oferty faktoringowej Słowniczek terminów faktoringowych.

Informacje dodatkowe o Faktoring w teorii i w praktyce. Wydanie III - rozszerzone i zaktualizowane:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2007-01-24
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Faktoring w teorii i w praktyce. Wydanie III - rozszerzone i zaktualizowane

Faktoring w teorii i w praktyce. Wydanie III - rozszerzone i zaktualizowane - opinie o książce

Opłacalność faktoringu dla przedsiębiorcy i faktora
Katarzyna Kreczmańska-Gigol0
Okładka ksiązki - Opłacalność faktoringu dla przedsiębiorcy i faktora

Brak przejrzystości opłat faktoringowych jest jedną z przeszkód i barier dla szyb­szego rozwoju faktoringu w naszym kraju. Przedsiębiorcy, nie znając mechanizmu...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung