Evi'Deth T.1 Rytuał krwi

Tom 1 cyklu Evi'Deth

W świecie zamieszkałym przez ludzi, krasnoludy, elfy czy niziołki, w górskiej jaskini ukrywają się dwaj ostatni przedstawiciele drowów.

A tak przynajmniej wydaje się Evi`Deth – prawdziwej drowce z krwi i kości, która w nagłym przerażeniu odkrywa zwłoki swojego towarzysza. Napędzana żądzą gniewu wobec tych, którzy dokonali zbrodni, wyrusza na niebezpieczną wyprawę mającą na celu ich odnalezienie.

„Rytuał krwi” to więcej niż tylko fantastyka. To opowieść oczarowująca przygodami, zapraszająca do mrocznego świata, gdzie zemsta jest tylko jednym z motywów. To także historia o przebudzeniu, przyjaźni, poszukiwaniu własnej tożsamości i walce o równość kobiet w świecie rządzonym męską ręką – mamy tu przecież odważną i niezłomną bohaterkę, gotową udowodnić, że nie warto stawać na jej drodze, stając się tym samym symbolicznym głosem kobiecej determinacji. Bohaterce przyświeca poszukiwanie sprawiedliwości w świecie chaosu, demistyfikacja ułudy i fałszu oraz przestroga przed pochopnym ocenianiem innych. Podczas swojej wędrówki Evi`Deth dojrzewa, zdobywa wiedzę o sobie i zaczyna rozumieć, co jest naprawdę istotne. Odnalezienie swoich korzeni? Swojego miejsca na świecie? A może zadbanie o to, co ma tu i teraz?

Autorka, bazując na znanych strukturach gatunkowych, tworzy swój własny, unikalny świat pełen autentycznych bohaterów wręcz heroicznych, ale i pełnych słabości. Dynamiczne wydarzenia utrzymują czytelnika w ciągłym napięciu, a wyrazisty język, jakim posługuje się główna bohaterka, oraz subtelny humor pozwalają na spojrzenie na tę historię z przymrużeniem oka.

Książka wyróżnia się jakością wydania, co z pewnością docenią fani gatunku. Przyjemna dla oka oprawa graficzna przeplatana jest barwnymi ilustracjami i stanowi ciekawe urozmaicenie dla czytelnika. „Rytuał krwi” odznacza się innowacyjnością w procesie wydawniczym, gdyż do stworzenia grafik wykorzystano sztuczną inteligencję oraz generator AI. Tego jeszcze nie było!

Informacje dodatkowe o Evi'Deth T.1 Rytuał krwi:

Wydawnictwo: BookEdit
Data wydania: 2023 (data przybliżona)

Kup książkę Evi'Deth T.1 Rytuał krwi

Evi'Deth T.1 Rytuał krwi - opinie o książce

Kiedy ginie partner Evi'Deth ona nie zamierza siedzieć bezczynnie, a wręcz przeciwnie. Kobieta opuszcza jaskinię, w której do tej pory mieszkała i wyrusza w podróż, w której tak naprawdę nie wie, co ją czeka. Zamierza odnaleźć zabójców i się zemścić. Na jej drodze staną różne rasy, spotka osoby, na których będzie mogła polegać, a także takie, które będą dla niej zagrożenie. Kogo pozna? Czy decyzja o wyprawie będzie słuszna? Co spotka ją po drodze?

Wiem, że zarys historii to tylko kilka zdań, jednak nie chcę pisać więcej i zdradzać zbyt dużo. Według mnie tę historię należy odkrywać samemu strona po stronie, poznając nie tylko główną bohaterkę, ale również świat, do którego zabrała nas autorka.
Książka może nie jest idealna, znajdziemy w niej potknięcia, jednak jest to debiut i moim zdaniem warto na to przymknąć oczy. Historia jest na tyle fajna, że czytanie jej sprawiło mi sporo radości.
To opowieść o zemście, o poszukiwaniu sprawców, a jednocześnie odkrywaniu samej siebie. Akcja dość sprawnie poprowadzona, z momentami, które potrafiły zaskoczyć (chociaż nie było ich bardzo dużo). Świat, jaki wykreowała autorka, mnie się podobał. Książkę czytało się dość szybko, była nawet wciągająca.

Główną bohaterką jest drowka Evi'Deth. Według mnie z jednej strony jest dość odważna, dzielna, zaradna. Z drugiej niektóre jej zachowania są impulsywne, a nawet lekkomyślne. Mimo wszystko ja ją polubiłam.

„Evi'Deth T.1 Rytuał krwi” to książka, która według mnie nie jest doskonała, jednak na tyle ciekawa, że warto ją przeczytać i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Mroczna magia i niezłomna postać

"Rytuał krwi" autorstwa Eweliny Wyspiańskiej — Trojniarz to fascynująca podróż do świata pełnego magii, tajemnic i niesamowitych istot. Książka przenosi czytelnika do fantastycznego świata zamieszkałego przez różne rasy, takie jak ludzie, krasnoludy, elfy czy niziołki. Jednak główną bohaterką jest Evi`Deth — drowka, staje w obliczu brutalnej zbrodni, która popycha ją do niebezpiecznej wyprawy, by odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość.

Jednym z najważniejszych aspektów "Rytuału krwi" jest to, że to znacznie więcej niż tylko fantastyka. To głęboka opowieść, która porusza różnorodne tematy i motywy. Przede wszystkim jest to opowieść o zemście, która napędza Evi`Deth, ale także o przygodach, które wciągają czytelnika w mroczny świat pełen niebezpieczeństw i tajemnic. Autorka tworzy atmosferę pełną napięcia i ekscytacji.

W "Rytuale krwi" odnajdziemy również ważne przesłanie dotyczące równości kobiet w świecie, który jest rządzony przez mężczyzn. Evi`Deth jest niezłomną bohaterką, gotową stawić czoło trudnościom i przeciwnościom losu. Jej postać jest inspirującym przykładem determinacji i siły, a zarazem symbolem walki o równość płci. To zdecydowanie odważna i interesująca postać, która wciąga czytelnika w swoje losy.

W miarę jak Evi`Deth wyrusza w swoją podróż, opowieść odkrywa się jako historia o przebudzeniu, poszukiwaniu tożsamości i poznawaniu siebie. Bohaterka dojrzewa i zdobywa wiedzę o sobie, co stanowi ważny element rozwoju jej postaci. Odnalezienie swoich korzeni i miejsca w świecie staje się głównym celem, a czytelnik towarzyszy jej w tej emocjonującej podróży.

"Rytuał krwi" to historia, która wciąga od pierwszej strony i zostawia czytelnika z wieloma refleksjami na temat zemsty, tożsamości, równości i determinacji. Autorce udało się stworzyć mroczny świat pełen magii, który przykuwa uwagę. Autorka przekazuje, że warto się zastanowić nad tym, co naprawdę jest istotne i nie oceniać innych zbyt pochopnie. To nie tylko opowieść fantasy, ale również opowieść o ludzkich emocjach, walce o sprawiedliwość i poszukiwaniu tożsamości. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom literatury fantasy, którzy szukają czegoś więcej niż tylko przygód i magii.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska