Empatia. Poradnik dla wrażliwych

Dla tych, co za dużo myślą i czują.

Dla każdej wrażliwej osoby, której nie raz już powiedziano, aby „w końcu wzięła się w garść” (i dla tych, którzy czasem mają ochotę powiedzieć coś takiego komuś bliskiemu).

Czujesz się przytłoczony atmosferą panującą w pracy? Jesteś bezradny wobec smutku przyjaciela, więc zamykasz się w sobie? Ostra uwaga wypowiedziana przez kogoś bliskiego wprawia cię w przygnębienie? Jeśli tak, jesteś osobą empatyczną, a może nawet wysoko wrażliwą. Jaka jest między nimi różnica? Judith Orloff twierdzi, że osoba empatyczna odczuwa głęboką potrzebę bliskości z człowiekiem odczuwającym radość lub ból, osoba wysoko wrażliwa zaś jest wyczulona na wszelkie zmiany nastroju, emocje i stany psychiczne innych, a przy tym jest pozbawiona ochrony, jaką dysponuje większość ludzi. Łatwo ją więc zranić.

Ta praktyczna książka została stworzona, aby wesprzeć i podbudować zarówno osoby wysoko wrażliwe, jak i te, które chcą rozwinąć swoją wrażliwość, żeby umieć troszczyć się o innych w świecie pozbawionym empatii. Ponadto pomaga ona ludziom o delikatnej konstrukcji psychicznej w podejmowaniu wyzwań i pozwala lepiej zrozumieć własne potrzeby. Jest też cennym źródłem informacji dla tych, którzy osoby wysoko wrażliwe mają w swoim otoczeniu.

Informacje dodatkowe o Empatia. Poradnik dla wrażliwych:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2020-06-17
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: The Empath's Survival Guide: Life Strategies for Sensitive People

Kup książkę Empatia. Poradnik dla wrażliwych

Wolność emocjonalna. Uwolnij się od negatywnych emocji i odmień swoje życie
Judith Orloff0
Okładka ksiązki - Wolność emocjonalna. Uwolnij się od negatywnych emocji i odmień swoje życie

Zastanawiasz się, jak to jest być oazą spokoju? Chciałbyś, by twoje życie pełne było ciepłych relacji z innymi? Co byś zrobił, gdybyś mógł odzyskać poczucie...

Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością
Judith Orloff0
Okładka ksiązki - Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością

Poznaj władzę, jaką daje pogodzenie się z rzeczywistością Czy sam sobie utrudniasz życie, za bardzo się wysilając lub nadmiernie zamartwiając się o pieniądze...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz