Ekonomia to stan umysłu. Ćwiczenie z semantyki języków ekonomicznych

Najnowsza książka autora bestsellera Prześnionej rewolucji. Ćwiczeń z logiki historycznej.

Żyjemy doprawdy w ciekawych czasach. Ani język tradycyjnych nauk społecznych, ani polityczny dyskurs liberalizmu czy konserwatyzmu, ani lewicowe teorie XX wieku nie pozwalają zrozumieć współczesnych zjawisk, które zaskakują nas swoją gwałtownością, skalą i jednocześnie pozornym brakiem racjonalności. Stąd może popularność języka ekonomii, którego pojęcia i metafory atakują nas z każdej strony i są używane do opisu nawet dziedzin pozornie od ekonomii odległych.

Andrzej Leder zaprasza nas do przyjrzenia się ekonomii od podszewki. A co, jeśli nauka, którą uznajemy za teorię wykorzystywania zasobów w warunkach deficytu, jest w istocie sztuką rozprowadzania nadmiaru? Konsekwencje tego odwrócenia prowadzą autora do wizji ekonomii diametralnie różnej od tego, co serwują nam eksperci w podręcznikach i mediach. Znajdziemy tu elementy filozofii, socjologii, antropologii, psychoanalizy i lingwistyki, a wszystko to po to, by wreszcie zrozumieć czasy, w których przyszło nam żyć.

Informacje dodatkowe o Ekonomia to stan umysłu. Ćwiczenie z semantyki języków ekonomicznych:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2023-10-13
Kategoria: Ekonomia

Tagi: Teoria i filozofia ekonomii

Kup książkę Ekonomia to stan umysłu. Ćwiczenie z semantyki języków ekonomicznych

Ekonomia to stan umysłu. Ćwiczenie z semantyki języków ekonomicznych - opinie o książce

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski