reklama

Efekt Lolity. Wizerunek nastolatek we współczesnych mediach

Popkultura i atakująca zewsząd reklama wpajają młodym dziewczynom i chłopcom pięć fałszywych mitów dotyczących seksu i seksualności: Dziewczyny nie wybierają sobie chłopców, to chłopcy wybierają dziewczyny – ale tylko te, które są sexy; Istnieje tylko jeden obowiązujący model „bycia sexy”; Dziewczyny muszą się starać osiągnąć ten ideał; Im młodsza dziewczyna, tym bardziej seksowna; Przemoc w seksie jest „hot”. Owe 5 mitów składa się na efekt Lolity. Tak autorka nazywa zespół zjawisk w mediach, który podkopuje u dziewczyn pewność siebie, usprawiedliwia uprzedmiotowienie kobiet i po cichu prowadzi do przestępczych zachowań na sferze seksualnej. W „Efekcie Lolity” dr M. Gigi Durham proponuje nowe podejście i konkretne rady, które dadzą dziewczynom siłę i pewność siebie, potrzebne, by podejmować odpowiedzialne decyzje na polu własnej seksualności. „Efekt Lolity” to lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców i potężne narzędzie w rękach tych, którzy chcą przeciwstawić się wykorzystywaniu i uprzedmiotowieniu najsłabszych istot w społeczeństwie.

Informacje dodatkowe o Efekt Lolity. Wizerunek nastolatek we współczesnych mediach:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2010-04-27