Dzikość serca

Saylor Ripley i Lula Pace Fortune to zakochana po uszy para. On - były więzień, skazany za morderstwo, ona - wrażliwa i sentymentalna dziewczyna, marząca o szczęściu we dwoje. Kiedy wskakują do białego kabrioletu i uciekają na południe Stanów Zjednoczonych, nie spodziewają się, z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć. Zaborcza matka Luli posyła za nimi swego kochanka, w dodatku na ich drodze staje ,,anioł śmierci", Bobby Peru. Kochankowie muszą więc przeciwstawić się zarówno złu w sobie, jak i temu pochodzącemu z zewnątrz.

Na kanwie Dzikości serca David Lynch nakręcił znany film z doskonałymi kreacjami Nicolasa Cage'a i Laury Dern.

Informacje dodatkowe o Dzikość serca:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2018-07-24
Tytuł oryginału: Wild at Heart

Kup książkę Dzikość serca

Dzikość serca - opinie o książce

Typowa książka drogi. Kabriolet, para kochanków, kabriolet, rozgrzana słońcem autostrada, dziesiątki wspomnień, setki piosenek i pościg za głównymi bohaterami.
#instabooks #ksiegarnia #książka

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-07-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

DZIKOŚĆ W SERCU

Żyjemy w czasach, kiedy liczy się szybkość przekazu i odbioru informacji. Nic więc dziwnego, że "Dzikość serca", jak wiele innych zekranizowanych dzieł, poznałem najpierw w formie filmu. Tym bardziej, że od lat nie było wznowienia tej powieści. Teraz jednak, dzięki staraniom wydawnictwa Replika, legendarne dzieło Barry'ego Gifforda powraca na polski rynek, a ja, choć nie jestem miłośnikiem obrazu nakręconego na jego podstawie, nie mogłem nie zapoznać się z pierwowzorem. I nie żałuję, bo to kawał świetnej, męskiej lektury, jakich brakuje w dzisiejszych czasach.

Każde pokolenie ma swoich Romeo i Julię, tak samo jak i każdy gatunek. Sailor i Lula stanowią ich odpowiednik w literaturze neo noir. Ona to głupiutkie i naiwne dziewczę, choć jej głowa nie do końca jest pusta, on to typowy twardziel. Kochają się, choć świat - a dokładniej matka Luli - jest przeciw nim. Kiedy Sailor wychodzi z więzienia, do którego trafił za zabicie mężczyzny (co prawda w obronie własnej, ale jednak), dziewczyna już na niego czeka - tak samo, jak kłopoty. Oboje wsiadają do samochodu i ruszają w podróż na południe kraju. Za nimi podąża jednak kochanek matki Luli, a zarazem prywatny detektyw. A to zaledwie początek problemów, z jakimi przyjdzie się zmierzyć zakochanej parze...

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/07/dzikosc-serca-barry-gifford.html

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski