Dziewczyna ze stetoskopem

Camille ma w Londynie całe swoje życie - mieszkanie, pracę pielęgniarki oraz przyjaciół, których wprost uwielbia. Niespodziewanie w sylwestra odbiera telefon od Amber, swojej siostry bliźniaczki. Propozycja niezwykłej zamiany miejsc początkowo wywołuje jej opór, lecz ostatecznie Camille decyduje się na wyzwanie i udaje na staż lekarski do Seattle. Już w samolocie spotyka Michaela, niezwykłego mężczyznę, który wkrótce okaże się jej mentorem na oddziale chirurgii.

Wydarzenia nabierają tempa, ich relacja rozwija się zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej, a intrygujące przypadki medyczne przeplatają się z burzliwymi uczuciami. Wszystko jednak staje pod znakiem zapytania, gdy nadchodzi czas powrotu do prawdziwego życia. Czy spotkanie w samolocie rzeczywiście było przypadkowe i czy Camille może połączyć z Michaelem prawdziwe uczucie? A może skrywana tajemnica stanie na drodze miłości?

Kamila Kur- introwertyczka kochająca małomiasteczkowe życie. Od dziecka chciała pomagać chorym i z tym też związała swoją przyszłość. Lubi zaczytywać się w romansach i fantastyce. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła na wattpadzie, gdzie zadebiutowała romansem medycznym pt. ,,Dziewczyna ze stetoskopem".

Informacje dodatkowe o Dziewczyna ze stetoskopem:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-02-08
ISBN: 9788383521923

Kup książkę Dziewczyna ze stetoskopem

Dziewczyna ze stetoskopem - opinie o książce

Książka "Dziewczyna ze stetoskopem" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Do sięgnięcia po tą książkę w głównej mierze zachęcił mnie interesujący opis i piękna okładka! Jest to romans medyczny. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko. Ja pochłonęłam ją w jeden dzień. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest dość przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Bohaterowie zostali w autentyczny sposób wykreowani. Tak jak my mają swoje wady i zalety, popełniają błędy borykają się z różnymi problemami, dlatego myślę, że z powodzeniem moglibyśmy się z nimi utożsamić w niektórych przypadkach. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać Camille, jej myśli, odcsucia, mogłam dowiedzieć się z czym kobieta się mierzy, jakie wydarzenia wpłynęły na jej obecne życie, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Jeśli chodzi o relację głównych bohaterów - Camille i Michaela - to została ona interesująco poprowadzona, od początku zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej dało się wyczuć wyraźną chemię między nimi, co bardzo mi się podobało. Muszę jeszcze wspomnieć również o wątkach medycznych, które dla mnie jako dla totalnego laika, zostały zaprezentowane naprawdę bardzo ciekawie. Z dużym zaangażowaniem śledziłam własne te fragmenty dotyczące pracy w szpitalu. Nie brakuje tutaj oczywiście tajemnic, kłamstw oraz manipulacji, które wywołują w samych bohaterach jak i Czytelniku wiele skrajnych emocji! Miło spędziłam czas z tą książką o chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam.

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2024-03-03,

Camille mieszka i pracuje w Londynie jako pielęgniarka. Pewnego dnia jej siostra bliźniaczka, Amber dzwoni do niej z nietypową prośbą. Chce, aby Camille zastąpiła ją przez kilka tygodni podczas stażu lekarskiego w szpitalu w Seattle. Dziewczyna opuszcza Londyn, aby spełnić prośbę siostry. Podczas lotu za ocean poznaje przystojnego Michaela. Camille i nowo poznany mężczyzna, wpadają sobie w oko. Po przybyciu na miejsce ich drogi się rozchodzą i…ponownie łączą podczas pierwszego dnia stażu. Okazuje się, że poznany wcześniej mężczyzna, to nikt inny, jak słynny chirurg, doktor Vogel.

Relacja Camille i Michaela nabiera tempa. Bardzo szybko zaczynają coś do siebie czuć. Ale co zrobi mężczyzna, kiedy dowie się, że jego ukochana podszywa się pod własną siostrę? Jak zareaguje Camille, gdy na jaw wyjdą sekrety Michaela? Dlaczego Amber zniknęła na kilka tygodni?

“Dziewczyna ze stetoskopem” jest przyjemną lekturą, taką comfort book idealną na jeden wieczór. Napisana została w luźnym stylu, w sposób, który pozwala pochłonąć całą fabułę za jednym razem.

To spójna, lekka, urocza książka, z dość przewidywalną fabułą, ale nie jest to w końcu kryminał, który ma stawiać tysiące znaków zapytania w głowie. To miły przerywnik między cięższymi treściami, taki, którego każdy potrzebuje, aby móc złapać oddech i spędzić miło czas.

Jeśli miałabym bawić w się w plusy i minusy, to mam po jednym.

Zacznę od plusa. Świetny pomysł wprowadzenia wątku medycznego. Przyznam szczerze, że podobał mi się nawet bardziej, niż wątek relacji głównych bohaterów. Zaprezentowany został w sposób przystępny, bez zbędnej lekarskiej terminologii, dzięki czemu każdy opisany przypadek medyczny da się zrozumieć i uwierzcie, to wciąga, jak niegdyś “Na dobre i na złe”.

Jeśli chodzi o minus, to zabrakło mi chemii między Camille i Michaelem. Ich relacja rozwinęła się zbyt szybko, a ja przez to nie mogłam poczuć takich samych motylków i amorków, jak główna bohaterka.

Gdzieś umknął mi moment wzajemnego zauroczenia, a od razu pojawiło się wyznanie miłości. Przez to tempo nie mogłam wczuć się w emocje, które towarzyszyły głównym postaciom.

Spędziłam przy tej książce bardzo miły czas, podobał mi się motyw medyczny – to taki powiew świeżości wśród innych romansów. Polecam Wam sięgnąć po “Dziewczynę ze stetoskopem”, bo to bardzo przyjemny debiut, który pod koniec dostarczy Wam zastrzyk emocji.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę przeczytałam dzisiaj czekając w kolejce do lekarza. Ciekawy zbieg okoliczności, gdyż nasze postacie mają z tym związek:-) Wciągnęła mnie na tyle, że przerobiłam ją na raz. Dodatkowym plusem są też trzysta cztery strony większego druku. Rozdziały są średnich długości i oddzielają się od reszty. Napisana z punktu widzenia postaci z dużą dozą emocji i kombinacji. Zajrzyjcie do świata bliźniaczek, które postanowiły zamienić się miejscami:-)
Dwie identyczne siostry z wyglądu, jednak zupełnie inne w obejściu. Jedna zawsze modnie ubrana, skryta i chłodna z dystansem do wszystkiego. Chodząca elegancja ze sztywną postawą. Właśnie ta siostra potrzebuje, by bliźniaczka zastąpiła ją na stażu lekarskim. Po dłuższej niepewności godzi się, lecz zauważa, że trudno jest zgrywać kogoś, kim się nie jest. Tym bardziej, kiedy ma się miękki charakter, luźny sposób bycia, lekkie podejście do nowych wyzwań, ale ze strachem, że wciąż coś może pójść nie tak. W ten sposób zastępczyni siostry poznaje przystojnego mężczyznę, który opowiada nam jak bardzo mu w głowie zawróciła. Ona również daje ponieść się emocjom i cokolwiek nie zrobią, to grozi tutaj eksplozją doznań. Później dowiaduje się, że przypadkowo poznany mężczyzna ma udzielać jej pielęgniarskich nauk. I wszystko poszłoby gładko, gdyby nie pewien sekret, który on ukrywa. Jej wydaje się, że poznała drugą duszę, tyle tylko, że nie przypadek doprowadził do ich spotkania. Był to starannie dobrany plan, lecz później zaczął wymykać się spod kontroli. A kiedy na jaw wyszły pewne sekrety, ciężko było zaufać po raz drugi.
Naprawdę opowieść mnie co jakiś czas zaskakiwała i pokazywała, że nie ma rzeczy na tym świecie, których z idealną precyzją da się zaplanować. Tam gdzie jest dobro, tam zazwyczaj pojawia się miłość, tylko trudno się potem wytłumaczyć z tego, że pierwszy plan miał wyjść inaczej. To dobra lektura do tego, by zadać sobie pytanie, czy naszym życiem rządzi przypadek, czy też polega on na niedokładnie wykonanych czynnościach. Świetna opowieść, bardzo ją polecam:-)

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Nie mam pojęcia, do kogo w zamyśle autorki miała być skierowana ta książka, ale na pewno nie do dorosłych ludzi, ponieważ mocno zajeżdża mi lekturą dla nastolatek. A słowo ,,niom" użyte przez główną postać utwierdziło mnie w tym przekonaniu. I jest bardzo słodko, więc jeśli ktoś lubi takie historie, to będzie zadowolony, ale jeśli ktoś nie przepada za brakiem poznawania się pierwszoplanowych bohaterów, to będzie rozczarowany, bo akcja jak z bicza strzelił i ona nie wie za wiele o Michaelu (poza tym, że jest lekarzem, trochę biega i ją kocha), tak samo w odwrotną stronę  (oprócz tego, że jest pielęgniarką i bliźniaczką). Dziwi mnie również to, że nikt nie zwęszył oszustwa w czasie praktyk ani nie poniesiono żadnej kary za ten czyn.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-04-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Całe życie Camille znajduje się w Londynie. Tu ma pracę, przyjaciół oraz mieszkanie.

Gdy dzwoni do niej Amber, siostra bliźniaczka z nietypową propozycją, Camille nie od razu się zgadza, jednak postanawia przyjąć wyzwanie i udaje się do Seattle, gdzie odbędzie staż lekarski.

W samolocie spotyka Michaela, który jak się później okazuje, jest jej mentorem na oddziale chirurgii.

Ich znajomość nabiera tempa nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. Intrygujące przypadki medyczne przeplatają się z burzliwymi uczuciami.

Tylko co się stanie, kiedy okaże się, że Camille musi wrócić do swojego starego życia?

Czy spotkanie tej dwójki było przypadkowe?

"Dziewczyna ze stetoskopem" to taka trochę słodko-gorzka historia z intrygą i tajemnicami w tle.

Nie ukrywam książka mi się podobała, i wciągnęła mnie od pierwszej strony.

Wątki medyczne poznawałam z wielkim zainteresowaniem.

Jednak były też rzeczy, które niezbyt przypadły mi do gustu.

Znajomość między głównymi bohaterami rozwijała się bardzo szybko, trochę tak nierealnie.

Cała fabuła jest świetnie wymyślona, znajdą się małe minusy, ale nie przeszkadza to w spędzeniu przyjemnego czasu z tą lekturą.

Autorka ma lekki i przyjemny styl pisania dzięki czemu książkę czyta się szybko.

Okładka książki przyciąga wzrok i intryguje.

Polecam ?

Camille mieszka i pracuje w Londynie. Jest pielęgniarką i całe serce wkłada w to co robi, wiele czasu spędza w szpitalu. Nieoczekiwanie kobieta dostaje telefon od swojej siostry bliźniaczki Amber. Ta prosi ją by Camille przyleciała do Seattle i udawała ją przez pewien czas na stażu. Problem w tym, że Amber jest lekarzem i właśnie robi specjalizację z chirurgii. Czy ta zamiana się uda? Czy nikt ich nie zdemaskuje?

W samolocie do Seattle Camille poznaje pewnego przystojniaka. Jakie jest jej zdziwienie kiedy okazuje się, że to jeden z lekarzy, który będzie jej mentorem na stażu. I choć Cam jest nim zauroczona to przecież nie może rozwijać tej relacji, nie kiedy podaje się za Amber. Jednak rozum jedno, serce drugie. Co z tego wyniknie?

"Dziewczyna ze stetoskopem" to bardzo udany debiut Kamili Kur. Camille wciągnęła mnie w medyczny świat, który od pewnego czasu bardzo mnie fascynuje. Trzeba przyznać, że główna bohaterka jest osobą odważną, skoro zgodziła się na plan Amber. Podjęła ryzyko, mogła dużo stracić, ale czy coś zyskać? I choć ta historia jest trochę przewidywalna to i tak nie zepsuło mi to przyjemności czytania. Trochę tu wszystko szybko się dzieje, bo autorka chciała nam przekazać jak najwięcej. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Takie instant love czasem się przecież zdarza. Mi osobiście ta historia bardzo się podobała, zachęcam więc do lektury i was.

Po tak ciekawym opisie na okładce książki, postanowiłam przeczytać całą historię. Byłam bardzo ciekawa co wyniknie z zamiany sióstr bliźniaczek miejscami. Książkę czyta się szybko. Jeżeli lubicie czytać o szpitalu, różnych chorobach i medycznych terminach, to ona jest stworzona dla was. W dodatku mogę wam zdradzić, że to szpital z romansem w tle.

Camille to główna bohaterka książki, która jest pielęgniarką. Niestety, ale jej mama nie jest z tego dumna. Zdecydowanie pochwala i szczyci się druga córką - bliźniaczką o imieniu Amber.

Pewnego dnia role się odwracają... Amber dzwoni do Camille z pytaniem, czy zechce za nią pójść na miesięczny staż do renomowanego szpitala. Ta bowiem nie może z przyczyn osobistych, o których nie chce nic mówić. Camille nie jest przekonana do tego pomysłu, doskonale wie, że jest tylko zwykła pielęgniarką i może nie poradzić sobie z wieloma rzeczami. Amber przekonuje ją, że będzie podsyłała wszystkie potrzebne materiały, ta tylko ma przyswoić wiedzę i podawać się za siostrę. Niby nic trudnego, prawda?

Camille w końcu ulega namowom siostry, decyduje się przez miesiąc poudawać kogoś kim nie jest. W samolocie poznaje pewnego intrygującego mężczyznę. Będąc już na miejscu, okazuje się, że jest on mentorem w szpitalu, gdzie praktyki ma odbywać Amber, a właściwie Camille podająca się za siostrę. Z dnia na dzień ta para zaczyna coraz lepiej się poznawać, do tego stopnia, że rodzi się między nimi jakaś nić uczucia. Czy ona przetrwa moment ujawnienia prawdy?

Camilla radzi sobie bardzo dobrze jako lekarz. Amber codziennie wysyła jej potrzebne materiały, których ta się uczy na pamięć. Dzięki temu jest dużo lepsza niż koleżanki, które są tam z nią. Wszystko układa się bardzo ładnie, do czasu... W końcu prawdziwa Amber wraca na swoje stanowisko, a jej siostra Camilla musi wrócić do pracy pielęgniarki. Co z mężczyzną, w którym się zakochała?

Ja nic wam nie zdradzę. Sami przeczytajcie książkę! Dodam, że jest to debiut autorki i mogę śmiało stwierdzić, że udany. Akcja toczy się bardzo szybko, ale z każdą kartką byłam coraz bardziej ciekawa, jak potoczą się losy bohaterek. Jak dla mnie to lekka książka na jeden raz. Jeżeli chcesz przeczytać coś na luzie, coś przy czym nie będziesz musiała zatrzymywać się, aby przemyśleć pewne sprawy - koniecznie weź do ręki tą książkę!

"Dziewczyna ze stetoskopem" to pierwsza książka autorstwa Kamili Kur, a co za tym idzie kolejny debiut literacki, po który miałam okazję sięgnąć.

Główną bohaterką historii jest Camille Soul, która na co dzień mieszka w Londynie i pracuje tam jako pielęgniarka. Podczas zabawy sylwestrowej dziewczyna odbiera telefon od Amber -- swojej bliźniaczki. Siostra, która jest uważana za złote dziecko, prosi ją o nietypową przysługę. Camille ma pojechać do Seattle i przez jakiś czas zastąpić ją podczas stażu na chirurgii. Propozycja niezwykłej zamiany miejsc początkowo wywołuje w Camille opór, ale ostatecznie dziewczyna decyduje się podjąć wyzwanie. Czy uda jej się podołać zadaniu?

Będąc już w samolocie, Camille spotyka Michaela, mężczyznę, który nie dość, że umilił jej długą i wyczerpującą podróż, w dodatku wpadł jej w oko. Niestety po dotarciu do położonego przy szpitalu hotelu dziewczyna jest przekonana, że nigdy więcej już go nie spotka. Tym bardziej dziwi ją, kiedy pierwszego dnia stażu okazuje się, że spotkany w samolocie przystojniak jest jednym z mentorów na oddziale, na którym będzie odbywała staż. Czy między Michaelem i Camille dojdzie do czegoś więcej? Czy ktoś ze współpracowników zorientuje się, że podająca się za Amber -- Camille nie jest lekarzem? Co wydarzy się, kiedy siostry ponownie zamienią się miejscami? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że autorka miała świetny pomysł na fabułę. Nie zdarzyło mi się wcześniej trafić na coś podobnego, dlatego w tej kwestii jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem. Chociaż w realnym świecie opisana sytuacja z zamianą miejsc nie miałaby się prawa udać, należy pamiętać, że "Dziewczyna ze stetoskopem" to fikcja literacka, dlatego na pewne sprawy trzeba patrzeć z przymrużeniem oka.

Bardzo podobała mi się postać głównej bohaterki. Camille to osoba, która ma w sobie ogromną ilością empatii, co bez wątpienia pomaga jej w pracy zawodowej. Tak pozytywna i życzliwa osoba to prawdziwy skarb, dlatego zupełnie nie rozumiem postawy jej matki, która faworyzuje drugą z córek, tę zimną i niesympatyczną karierowiczkę, tylko dlatego, że została lekarzem, co jest bardzo krzywdzące dla Camille. Myślę, że nieprzypadkowo ten wątek pojawił się w historii. Jestem przekonana, że autorka chciała zwrócić uwagę czytelników na fakt, że nawet w prawdziwym życiu, pielęgniarki są bardzo niedoceniane i najczęściej sprowadzane na margines zawodów powiązanych z medycyną. Co oczywiście jest bardzo krzywdzące, ponieważ bez tej grupy zawodowej żaden szpital nie mógłby funkcjonować.

Myślę, że na uwagę zasługują również opisane przypadki medyczne. Nie jestem lekarzem, więc nie mnie oceniać, czy objawy i sposoby leczenia były zgodne z prawdą, ale podczas czytania miałam wrażenie, jakbym śledziła kolejny odcinek jednego z uwielbianych seriali medycznych.

Jeżeli chodzi o wątek romantyczny, to przyznaję, że nie należę do osób, które lubią motyw instant love, dlatego wolałabym, aby książka była nieco dłuższa, a relacja pomiędzy Camille i Michaelem rozwijała się nieco wolniej, ale jest to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucie.

Uważam, że "Dziewczyna ze stetoskopem" to całkiem udany debiut literacki Kamili Kur, dlatego serdecznie polecam Wam zapoznanie się z jej piórem.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski