reklama

Dziewczyna z głębi oceanu

Lato może odmienić wszystko, zwłaszcza gdy w grę wchodzi pierwsza miłość...

Piętnastoletnia Morgan ma tajemnicę: nie może doczekać się ucieczki z idealnej wyspy, na której mieszka z rozgoryczoną mamą i denerwującym bratem. Desperacko pragnie skończyć liceum i uciec od całej rodziny, a co najgorsze, od wspaniałej grupy przyjaciółek... które w ogóle jej nie rozumieją. Morgan skrywa wiele sekretów. Jednak największym jest ten, że ma ochotę pocałować inną dziewczynę.

Pewnej nocy Morgan zostaje uratowana przed utonięciem przez tajemniczą Keltie. Gdy dziewczyny zaczynają być sobie coraz bliższe, wszystko, co każda z nich próbuje ukryć, wyjdzie na jaw... Niezależnie od tego, czy Morgan jest na to gotowa, czy nie.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z głębi oceanu:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-07-26
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Girl from the Sea

Tagi: Powieść graficzna (tradycja europejska)

Kup książkę Dziewczyna z głębi oceanu

Dziewczyna z głębi oceanu - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-08-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

,,Czasami trzeba wpuścić do życia trochę chaosu. Dzięki niemu spotykają nas dobre rzeczy".

(fragment książki)

°

Piętnastoletnia Morgan mieszka na malowniczej wyspie razem z mamą i młodszym bratem, i choć jej życie może wydawać się udane, tak naprawdę jest nieszczęśliwa z wielu powodów. Rozwód rodziców, trudności w relacji z bratem, niezrozumienie ze strony przyjaciółek i ukrywanie orientacji seksualnéj sprawiają, że dziewczyna chciałaby uciec i zacząć nowe życie gdzie indziej.

Gdy pewnej nocy podczas spaceru Morgan potyka się i wpada do wody, zostaje uratowana przez tajemniczą Keltie. Dziewczyny szybko nawiązują relację, która jednak okaże się skomplikowana. Każda z nich ma bowiem coś do ukrycia.

??

,,Dziewczyna z głębi oceanu" to powieść graficzna, która dostarczyła mi wspaniałej rozrywki!

Książka jest ślicznie wydana, a piękna kreska i żywe kolory naprawdę cieszą oko. Osadzenie fabuły na malowniczej wysepce czyni komiks idealną lekturą na lato.

Doceniam tę historię za ciekawe poruszenie tematu coming outu oraz za zwrócenie uwagi na wpływ niektórych działań człowieka na środowisko.

Jedyna rzecz, która nie przypadła mi do gustu, to błyskawiczny rozwój wątku romantycznego. Było mi przez to trudno uwierzyć w autentyczność relacji dziewczyn.

Polecam wszystkim fanom powieści graficznych, romansów wlw i małych foczek ?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung