reklama

Dzień, w którym Leopold czuł WSTYD

Był najzwyklejszy wtorek. Na lekcji pisania w szkole Leopold został wezwany do tablicy. Nagle zastygł... Zrobił coś żenującego... Coś naprawdę wstydliwego, tak uważał.

Co takiego się wydarzyło? I czy przypadkiem nie jest tak, że od czasu do czasu każdemu z nas przydarza się coś, co wydaje się wyjątkowo wstydliwe?

PROSTE HISTORIE O WIELKICH EMOCJACH! Bestsellerowa seria duńskich książek dla przedszkolaków wreszcie w Polsce!

W serii: Dzień, w którym Leopold czuł... ZŁOŚĆ

Tagi: Dzieci od narodzin do ok. 3 lat

Kup książkę Dzień, w którym Leopold czuł WSTYD

Dzień, w którym Leopold czuł WSTYD - opinie o książce

[Reklama] Wydawnictwo Frajda

Emocje. Jak z nimi walczyć? Jak zaakceptować pewne rzeczy, kiedy w środku ciśnienie z niewyjaśnionego powodu wzrasta i czuć coś, co dotąd się nie pojawiło? Człowiek dorosły niejednokrotnie ma z nimi problem a co mówić o dziecku?

Pierwszym tematem serii o emocjach dla dzieci stał się wstyd. Mały Leopold przypadkiem zrobił coś, z czego został wyśmiany. Przynajmniej tak to zrozumiał. Jak teraz ma się pojawić w szkole, kiedy wspomnienie tamtej chwili ciągle go prześladuje?

Książka została napisana prostym i przystępnym językiem. Były takie dwa momenty, kiedy dosadność użytego słownictwa zszokowała mnie, zarówno jako mamę, jak i pedagoga. Ja rozumiem naprawdę chcę dopasowania się do współczesnych standardów ale mimo wszystko pewne rzeczy nie są u mnie mile widziane.

Ale tak ogóle to jest to wartościowa książka. Z morałem, który jest łatwy do zapamiętania. Stonowane kolory i ilustracje proste w przekazie czynią powieść jeszcze bardziej ciekawszą dla młodego czytelnika.

Twarda okładka i duże litery są kolejnym plusem. Pozwalają dziecku czytać samemu. Samodzielne poznawać przygody świnki. Krótka, fajna książeczka dla dzieci.

Polecam

Dzień, w którym Leopold czuł ZŁOŚĆ
Dina Gellert0
Okładka ksiązki - Dzień, w którym Leopold czuł ZŁOŚĆ

Leopold wraca ze szkoły i chce oglądać ,,Ryjki i chryjki" w telewizji. ,,Nic z tego! - mówi jego mama - Dopóki nie sprzątniesz w swoim pokoju". Ale Leopold...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung