reklama

Dzień dobry Mamo! Dzień dobry Tato!

To przepiękna książeczka opowiadająca o rozwoju dziecka w brzuchu matki. Przedstawia etapy, przez które przechodzi zarodek od momentu zapłodnienia, aż do samego przyjścia na świat.

Dzięki tej uroczej opowieści już najmłodsze dzieci będą mogły wyobrazić sobie, jak wygląda ciąża z perspektywy płodu, który jest narratorem tego tekstu. Opowiada on o zmianach, które zachodzą w drobnym organizmie z tygodnia na tydzień oraz opisuje proces przygotowywania się rodziców do przyjścia na świat ich potomstwa. W tej historii nie brakuje ciekawych obserwacji relacji rodzinnych i trudności, z którymi mogą zmagać się oczekujący rodzice.

Ta pozycja w zabawny i przystępny sposób tłumaczy procesy, które zachodzą w organizmie kobiety podczas ciąży i może być świetnym wprowadzeniem dla dzieci, tłumaczącym kultowe już pytanie „skąd się biorą dzieci?”.

Zza ścian mojego schronienia docierają do mnie rozmaite dźwięki. Nie słyszę wyraźnie, ale pośród różnych szmerów i plusków rozróżniam dwa głosy. Jeden należy do kobiety i odbieram go najczęściej. Drugi to głos mężczyzny. Na pewno pomyśleliście sobie, że oszalałem, ale to nieprawda. Oni tam są. Podsłuchałem ostatnio ich rozmowę.

– Jestem w ciąży – zaczęła kobieta.

Powiedziała, że musi iść do lekarza, żeby to potwierdzić, ale zrobiła sobie test i jest prawie pewna, że będą mieli dziecko.

Adrianna Czech (ur. 1978) – geograf, przyrodnik, przedsiębiorca. Absolwentka Technikum Hotelarskiego w Wiśle oraz geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nauczycielka geografii i przyrody. Pasjonatka literatury, autorka wielokrotnie nagradzanych wierszy, opowiadań i esejów. Mieszka w Rybniku.

Informacje dodatkowe o Dzień dobry Mamo! Dzień dobry Tato!:

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2020 (data przybliżona)

Kup książkę Dzień dobry Mamo! Dzień dobry Tato!

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski