Dziedzictwo Mroku

Tom 1 cyklu Dziedzictwo mroku

Grace Divine, córka miejscowego pastora, zawsze wiedziała, że tej nocy, kiedy znikł Daniel Kalbi, wydarzyło się coś strasznego. Tamtej nocy przed domem znalazła swojego brata Jude’a nieprzytomnego i skąpanego we krwi. To, co się wówczas stało, miało pozostać straszliwą tajemnicą.

Wspomnienia, które jej rodzina starała się pogrzebać, powracają, kiedy Daniel zjawia się trzy lata później i zapisuje się do tej samej szkoły, do której chodzą Grace i Jude. Mimo że Grace obiecała bratu, że będzie się trzymać z dala od dawnego przyjaciela, jest zafascynowana jego niezwykłymi zdolnościami artystycznymi i dziwnym, głodnym błyskiem w oczach, a także uczy się spoglądać na świat z nowej perspektywy.

Im bardziej Grace zbliża się do Daniela, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo, ponieważ gniew Jude‘a prowadzi go do sojuszu ze starożytnym złem, które Daniel wyzwolił owej straszliwej nocy. Grace musi poznać prawdę o mrocznym sekrecie chłopaka… oraz odkryć lekarstwo, aby ocalić tych, których kocha. Może to jednak wymagać od niej ostatecznej ofiary – z własnej duszy.

Informacje dodatkowe o Dziedzictwo Mroku:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-62170-05-0
Tytuł oryginału: The Dark Divine
Tłumaczenie: Fulińska Agnieszka

Kup książkę Dziedzictwo Mroku

Dziedzictwo Mroku - opinie o książce

Książka pięknie wygląda cudna okładka pięknie podzielone rozdziały. Książka typowo młodzieżowa, czytając ją widziałam podobieństwo do ,,Zmierzchu" , mroczna tajemnica początek się ciągnie ale 2 połowa to wciągająca strasznie . Młodzieńcza miłość, tajemnice, wilkołaki polecam
Nigdy nie sięgnęłabym po tę książkę, gdyby nie promocja w jednym z supermarketów oraz przeczucie, że pod przeciętnie straszną okładką znajduje się coś więcej. Coś co mnie wciągnie i zachwyci. Na szczęście, kobieca intuicja zawsze zwycięża i normalny paranormal romance odmienił się w pełną napięcia powieść młodzieżową z elementami kryminalno-detektywistycznymi, mocno sensacyjnymi scenami oraz pięknie rozbudowanym wątkiem miłosnym. A takie kompilacje po prostu uwielbiam! (Już nie wspominając o cudownej oprawie graficznej, zwłaszcza przy początkach rozdziałów :))
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam. Przypadnie do gustu osobą o dużej wyobraźni :)
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2020-12-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Zaczynając książkę, nie miałam pojęcia o czym ona jest. Pierwsze kilkadziesiąt stron mylnie utwierdzało mnie w przekonaniu, że jest to zwykła młodzieżówka. Szybko jednak przekonałam się, że jest to książka zawierająca sporo tajemniczych i mrocznych postaci oraz zjawisk, które są jej głównym wątkiem.

Ponieważ cenię sobie wolność umysłu i kultury od religijnych uprzedzeń, początkowo moje wątpliwości budził również niepokój przed tym, czy książka nie będzie miała zbyt silnego wątku chrześcijańskiego ze względu na główną bohaterkę, która jest córką pastora. Owszem, w treści jest nieco chrześcijańskiej otoczki i tej samej logiki rozumowania bohaterki, jednak nie jest to uporczywe, nieznośne czy fanatyczne, dlatego nie przeszkadza mi ten wątek mimo faktu, iż nie jestem osobą religijną. Książka zgrabnie łączy elementy religijne, mitologiczne oraz tematy, które w kręgach różnych kultur lub religii mogą być uznane za tabu.

Przyznam tutaj szczerze, że wykreowani bohaterowie nie są najmocniejszą stroną tej powieści. Większość z nich jest niemal szablonowa.

Ot taki Daniel - typowy bad boy, który mimo, że potępiony przez otoczenie, nie narzeka jednak na powodzenie u dziewczyn. Jude, czyli "ten dobry" - brat głównej bohaterki, któremu się wydaje, że jest odzwierciedleniem wszelkich cnót i strażnikiem bezpieczeństwa i przyzwoitości wszystkich wokół. Przyjaciółka głównej bohaterki - typowa nastolatka kochająca się w starszym bracie bohaterki. Grace - kiedyś zraniona, lecz gotowa podjąć to ryzyko raz jeszcze wybierając tego "mrocznego typa" spośród normalnych, bezpiecznych (i nudnych) chłopaków, którzy ją otaczają.

To, co jednak przy książce mnie zatrzymało, to jej największy atut, czyli styl autorki oraz sposób w jaki Bree Despain buduje napięcie i akcję. Czytając Mroczne dziedzictwo nużący wydawać się może jedynie początek, ponieważ po kilkudziesięciu stronach akcja nabiera takiego tempa i klimatu tajemnicy, że nie sposób się od tej lektury oderwać. Przyznam szczerze, że mając przed oczami ponad 400-stronicową książkę, czytanie (mniej lub bardziej świadomie) przychodzi mi wolniej. Tutaj taka sytuacja nie miała miejsca, ponieważ pochłonęłam książkę w dwa wieczory.

Miłość, wybory przypominające te "między młotem a kowadłem", mrok i fantastyczne istoty w chrześcijańskim świecie Grace Divine to elementy, które sprawiają, że jest to godna polecenia powieść fantastyczna. Mimo, że książka z założenia kierowana jest dla młodzieży, gwarantuję, że spodoba się również tym, którzy wiek nastoletni już dawno mają za sobą.

Avatar użytkownika - karolina128
Przeczytane:2015-04-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Podarunek śmierci
Bree Despain0
Okładka ksiązki - Podarunek śmierci

Życie Grace jest w rozsypce. Daniel nadal jest wilkiem, Talbotowi nie można ufać, a Caleb wciąż zagraża bezpieczeństwu ich wszystkich. Śmierć Sirhana zbliża...

Łaska utracona
Bree Despain0
Okładka ksiązki - Łaska utracona

Grace Divine dokonuje aktu największego poświęcenia, aby wyleczyć Daniela Kalbiego – przyjmuje klątwę wilkołactwa, jednocześnie tracąc ukochanego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung