Dziecko do wzięcia

Młoda pracownica ośrodka adopcyjnego zaczyna niebezpiecznie angażować się w życie adopcyjnych i biologicznych rodziców. Jak daleko odważą się posunąć, by osiągnąć swój cel?

Chloe Pinter ma idealistyczne podejście do swojego zawodu. Wizja szczęśliwych par tulących adoptowane dzieci pomaga jej radzić sobie z wygórowanymi oczekiwaniami szefowej oraz biologicznych i adopcyjnych rodziców.

Praca, która stanowi dla Chloe ucieczkę przed skomplikowanym życiem osobistym, zamienia się w pole walki pomiędzy trzema parami: zamożnym małżeństwem, które wcześniej miało problemy z płodnością, a teraz oczekuje narodzin dziecka; zapracowanym biznesmenem i jego zdesperowaną żoną, dla której adopcja jest ostatnią szansą na macierzyństwo; oraz parą z nizin społecznych, nieposiadającą niczego oprócz dziecka, po które wszyscy wyciągają ręce. Splot zaskakujących zdarzeń prowadzi do niebezpiecznego finału

Gdy chęć posiadania dziecka staje się obsesją, marzenie o rodzicielstwie przemienia się w koszmar.

Los Angeles Times

Pasjonująca opowieść, płynącą prosto z serca.

Kirkus Reviews

Pozbawiona upiększeń, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Dziecko do wzięcia prowadzi czytelników po najeżonej trudnościami ścieżce adopcji. Bohaterowie Hoffman budzą sympatię, choć z początku trudno uwierzyć w ich dobre intencje.

Juliette Fay, autorka Werandy pełnej słońca

Chandra Hoffman niosła pomoc dzieciom z rumuńskich sierocińców i krajów Trzeciego Świata, była też dyrektorką amerykańskiego programu adopcyjnego. Obecnie mieszka w swoim rodzinnym mieście koło Filadelfii wraz z mężem, trójką dzieci i gromadką zwierząt.

Informacje dodatkowe o Dziecko do wzięcia:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-03-07

Kup książkę Dziecko do wzięcia

Dziecko do wzięcia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
czytałam i płakałam. Piękna opowieść o pracownicy domu dziecka, która w pewnym momencie zaczyna za bardzo angażować się w swoją pracę.
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-05-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Nie jest to na pewno lekka książka,zwłaszcza że jest bardzo autentyczna i w grę wchodzą uczucia innych.Bo czy nie jest nie sprawiedliwością że jedni mogą mieć dzieci a inni nie?Że niektórzy za życiowy cel ustawiają posiadanie dziecka a inni nie mogą lub nie chcą ich mieć.Książka opisuje pracę młodej kobiety która pracuje w ośrodku adopcyjnym i losy trzech rodzin które splatają się ze sobą.Dramatyczne momenty wywołują gęsią skórkę.Myślę że w tej książce nie ma wygranych,każdy coś traci aby coś zyskać.

Czasami dążenie do macierzyństwa jest drogą przez "mękę", a chęć niesienia pomocy nie zawsze przynosi dobre rezultaty...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski