Dziecko bez kosztów

Kołyska, łóżeczko, materacyk, kołderka, kocyk, poduszka. Płyn do kąpieli, szampon, oliwka, zasypka, krem do pupy, nawilżane chusteczki. Wózek głęboki, wózek spacerowy, komoda z przewijakiem, kosz na pieluchy, kojec, mata edukacyjna, karuzela. Butelki, smoczki, podgrzewacze, mleko w proszku, gotowe kaszki i obiadki w słoiczkach... Lista rzeczy, które wydają się niezbędne, kiedy w domu pojawia się dziecko, nieustannie się wydłuża - ku zadowoleniu producentów i przerażeniu rodziców.

Czy rzeczywiście narodziny dziecka sprawiają, że w domu muszą pojawić się stosy przedmiotów i gadżetów „ułatwiających” opiekę nad niemowlęciem? „Dziecko bez kosztów” rozprawia się z tym mitem, pokazuje, jakie są prawdziwe potrzeby noworodka i jak można je zaspokoić bez konieczności wydawania bajońskich sum. Autorka przeprowadza czytelników przez świat dziecięcych akcesoriów i odkrywa, które mogą być rzeczywiście przydatne, które można samodzielnie wykonać, a które są najzupełniej zbędne, a nawet szkodliwe.

„To książka bez granic i bez uprzedzeń, książka, która mówi o tym, co jest naprawdę potrzebne do zdrowego rozwoju psychicznego i emocjonalnego. To nie jest przewodnik po zakupach ani książka, dzięki której możesz zaoszczędzić. To znacznie więcej. To książka, która pomoże rodzicom bardziej uwierzyć w siebie, zaufać potrzebom wyrażanym przez dzieci i znaleźć w sobie zasoby, by wychować dziecko w miłości i szacunku”. Z przedmowy

Z tej książki dowiesz się m.in.:
– że oczekiwanie na dziecko nie musi być zabójstwem dla naszego portfela i że nie musimy planować skoku na bank, aby przygotować się na powitanie dziecka,
– czego tak naprawdę potrzebuje Twoje nowo narodzone maleństwo,
– co przyda się świeżo upieczonym rodzicom, a co będzie nieuzasadnionym wydatkiem,
– czy spanie, spacerowanie i podróżowanie może być tanie,
– czy do zabawy potrzebne są zabawki,
– jak żywić noworodka, niemowlę i małe dziecko ekologicznie, zdrowo i przede wszystkim bez zbędnych kosztów,
– jak nie bić zbędnej piany w temacie kąpieli i higieny dziecka,
– jak nie wydać kupy pieniędzy na przewijanie i czyszczenie pupy dziecka,
– jak ubierać dziecko ładnie, wygodnie i bez płaczu (rodzica nad stanem rachunku bankowego),
– co o wydatkach na dziecięce gadżety i akcesoria mówią rodzice, którzy już pierwsze chwile z dzieckiem mają za sobą – podpowiedzą co tak naprawdę się sprawdza w praktyce, a co będzie niepotrzebnie kurzyło się w szafkach.

Giorgia Cozza udowodni, że „Da się wychować dziecko i nie zbankrutować, a nawet wspomóc nieco środowisko: wszystko zależy od wyborów rodziców i ich stylu rodzicielstwa.”

Informacje dodatkowe o Dziecko bez kosztów:

Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 2014-06-01
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-939019-3-7

Kup książkę Dziecko bez kosztów

Dziecko bez kosztów - opinie o książce

To bardzo ciekawa i dająca do myślenia książka. Pomaga przygotować się do narodzin dziecka, zarówno materialnie, jak i pod względem sposobu myślenia i posiadanej wiedzy. Dużo cennych wskazówek, dotyczących tego jak prawidłowo wspierać rozwój dziecka, jak dbać o środowisko i jak przygotowywać przestrzeń i przedmioty dla dziecka tak żeby rzeczywiście miało to sens.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski