Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. Audiobook

Erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze.

Mistrz Rushdie po swojemu, z ironicznym humorem i niezwykłym kunsztem, łączy historię i legendy, postaci rzeczywiste i baśniowe, prawdę i zmyślenie, by ukazać naszą rzeczywistość z perspektywy odległej przyszłości, w której ludzkość żyje w szczęśliwym, areligijnym świecie.

Ta nieokiełznana, zwariowana, szkatułkowa powieść mimo baśniowej konwencji stanowi trafny i przenikliwy komentarz na temat współczesności, odbijając w satyrycznym zwierciadle dylematy i szaleństwo naszych czasów. Zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy, jest także hymnem jednego z największych gawędziarzy współczesnej literatury na cześć sztuki opowiadania i potęgi wyobraźni.

Informacje dodatkowe o Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. Audiobook:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-11-24
Czyta: Andrzej Ferenc

Kup książkę Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. Audiobook

Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 3, Przeczytałam,
East West
Salman Rushdie0
Okładka ksiązki - East West

In these nine stories, Rushdie looks at what happens when East meets West, at the forces that pull his characters first in one direction, then the other....

Złoty dom Goldenów
Salman Rushdie0
Okładka ksiązki - Złoty dom Goldenów

Triumfalny powrót Rushdiego do powieści realistycznej! Akcja Złotego domu Goldenów rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung