reklama

Duet (nie)idealny

Najzabawniejsza komedia o miłości, jaką kiedykolwiek czytaliście!Daniela ma dwie pasje – tabele w Excelu i pizzę. Obu oddaje się bez wytchnienia. Dzięki dobrej przemianie materii pizza nie idzie Danieli w biodra (choć niestety nie idzie też w biust). Dzięki tabelom nieźle zarabia i porządkuje firmowy chaos generowany przez pracowników działu sprzedaży Świeczuszek, którym zarządza Pan Pe. Ale kto uporządkuje chaos w jej życiu? Daniela właśnie zerwała z chłopakiem i czuje, że to nie koniec zmian. Aby poradzić sobie z emocjami po rozstaniu i odzyskać wiarę w swoją kobiecą siłę, zatrudnia się w… agencji usług towarzyskich. Co zrobi, gdy pewnego dnia zostanie wynajęta przez mężczyznę, którego najmniej by się w takim miejscu spodziewała? Jakie uczucia wyzwoli w nich ten zaskakujący wieczór?

Informacje dodatkowe o Duet (nie)idealny:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-03-13

Kup książkę Duet (nie)idealny

Duet (nie)idealny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2023-07-02,

👉 Książka, która będzie doskonałą pozycją na lato, wakacje, weekend i wieczór z chłodną lemoniadą. Zabawna, emocjonalna, ciepła i pełna miłości!

IG: czytomanka

👉 Najzabawniejsza komedia o miłości, jaką kiedykolwiek czytaliście!Daniela ma dwie pasje – tabele w Excelu i pizzę. Obu oddaje się bez wytchnienia. Dzięki dobrej przemianie materii pizza nie idzie Danieli w biodra (choć niestety nie idzie też w biust). Dzięki tabelom nieźle zarabia i porządkuje firmowy chaos generowany przez pracowników działu sprzedaży Świeczuszek, którym zarządza Pan Pe. Ale kto uporządkuje chaos w jej życiu?

👉 Świetna, lekka książka pełna miłości i komedii. IDEALNA NA WAKACJE! Czytało się lekko i szybko. Historia dobrze opowiedziana i spędziłam z książką świetny czas. Godna polecenia!

❗ Ocena: 8/10

Życie potrafi płatać przeróżne figle. Przekonuje się o tym Daniela, która w ostatnim czasie została singielką. Kobieta planuje uporządkować sobie życie, nieco zaszaleć i pod wpływem bodźca decyduje się na zatrudnienie w agencji usług towarzyskich. Niestety (albo stety) na jej drodze staje osoba, której się nie spodziewała. Jedno spotkanie potrafi zmienić wiele, ale czy zmieni coś w życiu Danieli?

"Duet (nie) idealny" to historia z pozoru jak wiele innych. Pary rozstają się każdego dnia, z różnych względów. Joanna Łapińska w swojej historii porusza wątek rozstania, przeradzając książkę w komedię miłosną. W końcu, jak na złość, w miłości zdarza się przeznaczenie, które z początku może wydawać się nam nie na rękę. Zwłaszcza gdy przeznaczenie splata ze sobą losy dwojga ludzi pozornie różnych, nieprzepadających za sobą...

Zabawna, intrygująca i niezapomniana - tak w trzech słowach najlepiej opisać tę książkę. Debiut Joanny Łapińskiej to historia wciągająca już od pierwszej strony. Zwykłe życie przeplatane losem niespodzianek może być odzwierciedleniem każdego z nas. W końcu nie raz się przekonywaliśmy, że życie potrafi zaskoczyć. Na przykładzie głównych bohaterów, pracowników jednej firmy, Danieli i Martina autorka przedstawia szereg ciekawych zdarzeń. Początkowo poznajemy ich jako nielubiących siebie ludzi, a następnie jesteśmy świadkami tego, jak los pcha ich ku sobie. Droga ta, pełna zabawnych sytuacji, ironicznych tekstów i szczerości jest idealną przygodą dla czytelnika. Wywołuje szereg emocji, nie pozwalając uśmiechowi zniknąć z twarzy. Wszystko to w dobrym stylu.

Poza głównym wątkiem czytelnik ma także możliwość zaobserwowania samego tła. Zarówno byłych związków i relacji głównych bohaterów, jak i pracy w biurze. Ciekawie poprowadzona, idealna na odstresowanie się. Polecam na wiosenny wieczór!

Zabawna, lekka, sympatyczna komedia o miłości, w której każdy czytelnik może znaleźć odrobinę siebie. Doskonały pomysł na spadek nastroju, ponury wieczór lub odpoczynek od codziennych obowiązków. Wszyscy potrzebujemy czasami przenieść się do świata, w którym można spodziewać się szczęśliwego zakończenia...

Daniela jest ambitną pracownicą działu analiz w firmie ,,Wszystkie Świeczuszki Świata", konkretną, pełną poświęcenia, angażującą się w każde przedsięwzięcie. Tworzenie zestawień w exelu wydaje jej się prostsze niż relacje z mężczyznami - właśnie zakończyła trzyletni związek z niewiernym Czarkiem.

Martin - kierujący działem  sprzedaży - nie cierpi Danieli, uważa ją za lizuskę i sztywną pąńcię, która ma za duży wpływ na szefa. Na myśl o niej czuje wręcz żądzę mordu i dostaje reakcji alergicznych. On również przechodzi kryzys w związku, jest w trakcie rozwodu z Anitą, którą przyłapał na zdradzie.

Ta dwójka spędza w pracy mnóstwo czasu, ale tak naprawdę zupełnie się nie zna. Wprawdzie widują się codziennie, ale tak jak w życiu, te relacje są powierzchowne, a nawet skupiające się na wyłapywaniu wad i potknięć tej drugiej osoby, co potęguje nieporozumienia i konflikty. Powoli jednak coś zaczyna się zmieniać, atmosfera między nimi staje się gęstsza, ale w zupełnie innym wymiarze. Czy przemądrzała analityczka odważy się wdać w biurowy romans  z przesadnie ekspresyjnym a zarazem lekko chaotycznym zielonookim ,,panem Pe"? Wszystko ma szansę się wyjaśnić w czasie wyjazdu na branżowe targi do Kielc. Z założenia ma to być integracja i wzmocnienie zespołu, poznanie jego mocnych i słabych stron i rzeczywiście ten obcy grunt wiele obnaży, bo w pięknym hotelu z widokiem na Góry Świętokrzyskie będzie się sporo działo...

Powieść napisana jest z humorem i tak lekko, że nawet dramatyczne sytuacje wydają się błahostkami i znajdują pozytywne rozwiązanie. Podnosi na duchu, udowadniając, że po ciężkich chwilach przychodzą jaśniejsze dni, takie najpiękniejsze - wypełnione fascynacją, miłością i szczęściem.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski