Druga szansa

Czy gdyby los ofiarował ci drugą szansę, pokonałbyś lęk przed nieznanym? Przyjąłbyś ją, nie bojąc się niepowodzenia, czy odrzucił – bez względu na ryzyko utraty wartości dla ciebie najważniejszych…?

Życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo, jakie wybory nam zaoferuje, by skierować nas na ścieżkę szczęścia, której tak uporczywie szukamy. Czasem przykre wydarzenie może sprawić, że ockniemy się w zupełnie innej rzeczywistości. W świecie drugiej szansy, gdzie każdy dostaje czystą kartę i nowe możliwości.

Wraz z nagłą śmiercią męża Laura traci wszystko, co kocha najbardziej. Jest bliska poddania się, los jednak niweczy jej plany.

Gdy kobieta budzi się w ciemnej celi, nie mając pojęcia, jak do niej trafiła, odczuwa jedynie strach. Nie podejrzewa, że więzienie to okaże się pierwszym krokiem do drugiej szansy, jaką otrzyma. Zatopiona we wspomnieniach próbuje rozświetlić mrok – nie tylko dla siebie… Gładząc się po zaokrąglonym brzuchu, opowiada swojemu nienarodzonemu dziecku historie z przeszłości.

Tymczasem porywacze żądają od niej właśnie tej jedynej rzeczy, której ona nie może im dać. Ich żądania otwierają świeże jeszcze rany Laury, a te zaczynają krwawić na nowo… Czy oprawcy mogą mieć rację? Czy to realne, że śmierć męża była mistyfikacją, a on sam okłamywał ukochaną przez te wszystkie lata?

W tej samej celi wypełnionej strachem budzi się w kobiecie nadzieja… na kolejną szansę. Laura zaczyna się łudzić i bardzo pragnie wierzyć w wersję zdarzeń przekazaną przez porywaczy.

Informacje dodatkowe o Druga szansa:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2020-07-21

Kup książkę Druga szansa

Druga szansa - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Patronaty medialne,

Życie jest nieprzewidywane i nigdy nie wiadomo, jakie wybory nam zaoferuje, by skierować nas na ścieżkę szczęścia, której tak uporczywie szukamy. Czasem przykre wydarzenie może sprawić, że ockniemy się w zupełnie innej rzeczywistości. W świecie drugiej szansy, gdzie każdy dostaje czystą kartę i nowe możliwości.

"Ktoś nagle wymazał gumką z mojego życia wszystko co najlepsze, i zostawił szarość. Bez niego życie traciło sens. Był dla mnie wszystkim. Spełnieniem moich marzeń. Nic się nie liczyło, jeśli nie byliśmy razem."

Już od pierwszej strony książka wciąga nas w wir wydarzeń. Towarzyszyć będziemy głównej bohaterce w fatalnym położeniu, jakim się znalazła, w sytuacji nie do pozazdroszczenia - porwanie, a do tego ogromny niepokój o nienarodzone dziecko. Podziwiałam Laurę za jej siłę, opanowanie i wolę walki, by przetrwać. Nie znalazłam tu nic, co by mnie znudziło, było niepotrzebne, czy przegadane.

"Gdyby nie ta mała istota zamieszkująca w środku, gdyby nie to, że była nasza, jego... Już dawno bym się poddała. Żyłam już tylko dla niej. Dla tej jedynej cząstki, która mi z niego pozostała."

To, czy każdy zasługuje na drugą szansę zależy w głównej mierze od samego zainteresowanego, od tego, czy będzie potrafi wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i źle podjętych decyzji. Nawarstwiające się bowiem tajemnice i kłamstwa prędzej czy później wyjdą na jaw. Dlatego tak ważna w każdej relacji jest rozmowa i szczerość.

Autorka umiejętnie wyważyła poszczególne warstwy fabuły. Opisy, dialogi, poważne momenty i te lżejsze doskonale łączą się tworząc spójną całość. Przykładowo wątek z trzodą rolną nie tylko mnie wzruszył, ale i szalenie rozbawił. To w dużej mierze za jego sprawą (i kilku innym) przedstawiona zostaje nam wartość człowieka, pieniądza i tego, czy potrafi dzielić się z innymi niezależnie od stanu posiadania.

"- Nie jest ważne, jak ciężki jest twój portfel, ale to, jak wysoką wartość masz jako człowiek - podsumował moje wyznanie. - A jeśli o to chodzi, to uwierz, że w moich oczach jesteś obrzydliwie bogata - dodał żartobliwie."

Akcja książki za każdym razem przyspiesza, gdy śledzimy bieżące wydarzenia związane m.in. z wątkiem porwania, by za chwilę spowolnić wracając wspomnieniami do przeszłości bohaterów. Taka konstrukcja powieści pozwala czytelnikowi wyciszyć buzujące w nim emocje, a w międzyczasie pewne rzeczy przemyśleć.

Zauroczyło mnie ukazanie tego, jak wyglądał związek Laury i Marcina - ich poznanie się, wybrane urywki ze wspólnie budowanego życia. Bardzo ich polubiłam. Tak samo ich rodziców.

"Nie poznawałam samej siebie. Wyzwalał we mnie odwagę, na jaką wcześniej nigdy bym się nie zdobyła."

"Druga szansa" zaskakuje fabułą oraz tym, że oprócz obyczaju i romansu, odnajdziemy w niej elementy thrillera czy sensacji. To pełna emocji powieść o sile miłości, stracie, bólu, tęsknocie, szacunku, wybaczeniu, intrygach, strachu, nadziei i tytułowej drugiej szansie. Anna Głowacz realnie kreuje świat, w którym dobro i zło toczą odwieczną walkę. Czy wszyscy wyjdą z niej cało? Koniecznie zajrzyjcie do lektury!

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-07-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

„Życie wielokrotnie daje nam drugą szansę. I tylko od na zależy, czy z niej skorzystamy”.

Laura i Marcin są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Darzą się ogromnym uczuciem. Obydwoje spełniają się zawodowo, czerpią z życia pełnymi garściami. Niestety świat Laury w pewnym momencie całkowicie się wali, jej Marcin umiera. Wszystko przestaje mieć jakikolwiek sens, nic już nigdy nie będzie takie samo. Laura jest całkowicie załamana, nie chce i nie potrafi dalej żyć bez ukochanego człowieka. Pewnego razu, budzi się związana w ciemnym ponurym miejscu, została porwana. Porywacze żądają od niej, aby ta wskazała miejsce pobytu swojego męża. Kobieta jest zszokowana, a żądanie porywaczy wydaje jej się absurdalne. Czy jest możliwe, że jej Marcin żyje, a ich szczęśliwe życie oparte było na kłamstwie?

Autorka dała nam zaskakującą opowieść o dawaniu drugiej szansy. Jeżeli kocha się szczerze, prawdziwie, mocno, jesteśmy wstanie bardzo dużo wybaczyć. Kłamstwa, matactwo, podwójne życie, ciągłe niebezpieczeństwo i adrenalina. Niejasności, narzucające się pytania, na które brak odpowiedzi. Piękno rodzicielskiej miłości, szacunek, zrozumienie. Ogromne bogactwo i bezinteresowne dzielenie się z innymi. Tajemnice z przeszłości, próba wybaczenia i szukanie upragnionego spokoju. Nadzieja, wiara w bezpieczną, spokojną przyszłość.

Przykuwająca uwagę, lekka, przyjemna powieść obyczajowa z intrygującym wątkiem romansowym. O prawdziwym uczuciu, stracie i wybaczaniu. Powieść niesie przekaz, że warto jest wybaczać, dawać drugą szansę. Życie jest zbyt krótkie i piękne, aby trwonić je na rozpamiętywanie przeszłości i uleganie złym emocjom. Polecam :)

Miłość znaleziona na śmietniku
Anna Głowacz 0
Okładka ksiązki - Miłość znaleziona na śmietniku

Bowiem istnieje zasada, że wszechświat daje zawsze co najmniej dwa razy tyle ile zabrał…Ona jest księgową w wielkiej korporacji. I choć niczego jej...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz