Droga do radości

Droga do radości to fragmenty konferencji i listów nieprzeciętnie utalentowanej, energicznej i zarażającej optymizmem benedyktynki.

Tworzą one poruszające świadectwo jej życia i kilkuletnich zmagań z nieuleczalnym nowotworem. „Klauzura pozwoliła siostrze Mary David cudownie rozkwitnąć” – napisał we wstępie znany norweski trapista, biskup Trondheim, Erik Varden. Historia Mary David OSB daje realne umocnienie w wierze i nadzieję, bo stoi za nią człowiek, który w pełni zaufał Panu, inspirując innych do podążania drogą Prawdy absolutnej.

Informacje dodatkowe o Droga do radości:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: chrześcijaństwo; miłość; wzrastanie; powołanie

Kup książkę Droga do radości

Droga do radości - opinie o książce

Avatar użytkownika - AleksandraO
AleksandraO
Przeczytane:2023-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Piękna książka, do której cały czas wracam. Jest to zbiór listów s. Mary do nowicjuszek, z którymi pracowała, aby przygotować je do życia zakonnego. Jednak jej rady są tak uniwersalne, że każdy może z niej czerpać garściami. Siostra Mary miała wspaniałe pióro i wiele bardzo mądrych przemyśleń na temat życia codziennego, wiary, rozeznawania woli Bożej w swoim życiu, rozeznawania swojego położenia w kontekście Bożej Miłości i wiele wiele innych wątków, a każdy z nich stanowi ogromną wartość, z której możemy nieustannie uczyć się czegoś nowego. Książka kończy się opisem ostatnich dni życia s. Mary, z perspektywy jej współsiostry z domu zakonnego. To zestawienie mądrości s. Mary z opisem jej ostatnich dni, mierzenia się z chorobą, niesamowitego hartu ducha i niezłomnej wiary- stanowi niesamowity obraz jej życia. Bardzo cenna książka. Warto także zwrócić uwagę na starania Wydawnictwa W Drodze, aby sama książka, jej wydanie, druk itd. stanowiły piękną kompozycję.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung