Droga do przebaczenia

Trzymająca w napięciu historia dwóch mężczyzn, których losy łączy jeden z najbardziej bolesnych ludzkich dramatów - śmierć dziecka. W pewien ciepły wrześniowy wieczór wracająca z koncertu rodzina Learnerów zatrzymuje się na stacji benzynowej. Nic nie wróży katastrofy... Niestety, przejeżdżający tuż obok samochód śmiertelnie rani stojącego przy drodze, zamyślonego dziesięciolatka, syna państwa Learnerów. Sprawca wypadku ucieka. Pogrążony w rozpaczy ojciec postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójcę syna. W ten sam ciepły wrześniowy wieczór prawnik Dwight Arno, odwozi swojego 11-letniego syna Lucasa do byłej żony. Nic nie wróży katastrofy... Niestety, potrąca stojącego przy drodze chłopca. Wszystko dzieje się tak szybko, że Lucas niczego nie zauważa, Dwight zaś w panice ucieka z miejsca wypadku. Na miejsce zdarzenia zostaje wezwana policja. Rozpoczyna się śledztwo. Tymczasem Ethan Learner nie zaprzestaje własnych poszukiwań zabójcy. Ostateczna konfrontacja obu ojców wydaje się nieunikniona...

Informacje dodatkowe o Droga do przebaczenia:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7508-065-0

Kup książkę Droga do przebaczenia

Nie można myśleć, trzeba przestać myśleć. Od zaraz. I pozostać w zawieszeniu, w stanie niedowierzania. Inaczej można by zwariować. Można by próbować rozwalić ten cholerny dom, deska po desce, aż leżałby na trawniku, jak po wybuchu, ni mniej ni więcej tylko w tych samych kawałkach, z których powstał.
Można by chcieć się zabić.

Droga do przebaczenia - opinie o książce

Poruszająca historia dwóch rodzin dotkniętych tragedią. Wracająca rodzina Learnerów z koncertu przeżywa dramat, dziesięcioletni Josh zostaje potrącony przez samochód. Mężczyzna, który go potrącił ucieka z miejsca wypadku. Książkę chciałam przeczytać już od jakiegoś czasu, jakieś wewnętrzne przeczucie mówiło mi, że to opowieść o której nigdy nie zapomnę i tak się też stało. Narracja jest prowadzona z perspektywy trojga bohaterów: Ethana, Grace i Dwighta. Autor bardzo dobrze wykreował ich portrety psychologiczne. Ethan to ojciec pogrążony w żałobie po stracie syna, chce za wszelką cenę odnaleźć sprawcę, Grace, matka przeżywająca ból po śmierci dziecka nadal nie może dojść do siebie po tym wydarzeniu i Dwight, mężczyzna, który nieco pogubił się w życiu. Czy uda się odnaleźć sprawcę wypadku i czy rodziny poradzą sobie z ogromem tragedii? Tego już nie zdradzę. Droga do przebaczenia to książka łącząca wiele gatunków od powieści obyczajowej po trzymający w napięciu kryminał. Piękna historia pokazująca nie tylko to, że rodzina po śmierci dziecka przeżywa dramat, ale także osoba, która nieumyślnie się do niej przyczyniła. John Burnham Schwartz jest kolejnym autorem, który poruszył moje serce. Powieść wzruszająca , trzymająca w napięciu i skłaniająca do refleksji- znalazłam w niej wszystko to co lubię. Niestety nie miałam okazji obejrzeć ekranizacji, ale z chęcią się skuszę.

Przejmująca opowieść o rodzinnej tragedii. Dziesięcioletni syn państwa Learnerów ginie w wypadku samochodowym. Mężczyzna, który potrącił go na jezdni ucieka z miejsca wypadku.

Co by było gdyby...? Takie pytanie sobie zadawałam podczas lektury tej książki. Co by było gdyby mecz się nie odbył? Co by było gdyby Ethan nie zatrzymał się na stacji benzynowej tylko pojechał prosto do domu? Co by było gdyby odwołano koncert? No właśnie. Nie da się przewidzieć co zdarzy się w przyszłości ani jakie będzie niosło konsekwencje to, co się wydarzy.

Książka opisuje historię dwóch rodzin dotkniętych tragedią. Dwóch, ponieważ zdarzenie, do którego doszło na Reservation Road mocno zraniło nie tylko rodziców i siostrę chłopca ale również Dwight'a Arno i jego syna Sama.

O tym, na jak wielką próbę wystawia bohaterów tej historii Ethan'a, Grace i Dwight'a, a także małą Emmę, i o tym czy człowiek jest w stanie przebaczyć wielką krzywdę jakiej może doświadczyć - odpowiedź w książce.

Polecam także równie dobrą ekranizację tej powieści z Joaquinem Phoenix'em, Jennifer Connelly i Markiem Ruffallo.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa