Doppler

Doppler właśnie stracił ojca. Pewnego dnia, jadąc przez las, spada z roweru. Półprzytomny zauważa, że jego myśli przestały krążyć wokół codziennych spraw, a zamiast tego wypełniła go cisza lasu. Upadek wywołuje jednak zupełnie nieoczekiwane skutki. Mimo że ma żonę i dzieci, przenosi się do lasu, gdzie rozbija namiot. Tak rozpoczyna się jego samotne, surowe życie na łonie natury. Żeby zaspokoić głód, zabija klempę, mimowolnie stając się przybranym ojcem osieroconego cielaka. Doppler i Bongo, bo tak nazywa się cielak, stopniowo się zaprzyjaźniają. Bongo, jako juczny łoś, nosi na swoim grzbiecie suszone mięso ze swojej matki, które Doppler wymienia w supermarkecie na odtłuszczone mleko, bez którego nie potrafi żyć. "Doppler" to szalona, absurdalna i zabawna powieść, niepozbawiona poważnych podtekstów i krytyki współczesnego społeczeństwa konsumpcyjnego.

Informacje dodatkowe o Doppler:

Doppler - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2015-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Doppler - mimo, że nie lubi ludzi, jest kiepskim mężem i średnim ojcem, to ja go uwielbiam! Facet w sile wieku wyprowadził się do lasu, bo po prostu czuł, że "musi być w lesie". Zazdroszczę mu i podziwiam go, bo pomimo odczuwania podobnej potrzeby, nie zdobyłabym się na odwagę, by prowadzić taki "łowiecko-zbieraczy" tryb życia. Książka ta więc, w pewnym sensie, reprezentuje moje niespełnione marzenie, stąd tak wysoka nota. Filozofia Dopplera to przede wszystkim odcięcie sie od wirusa zwanego "ambicją", gospodarka oparta na wymianie i luz :-) Tak, jak nie bawią mnie komedie, a humor występujący w książkach najczęściej mnie irytuje, tak tu co rusz zaskakiwały mnie zabawne sytuacje i komentarze i nie pamiętam kiedy tak często śmiałam się podczas lektury. Całość może trochę naiwna, ale naprawdę polecam!
Avatar użytkownika - koral
koral