reklama

Domagalski. Plakaty

Kolejny minialbum w serii Plakaty poświęcony jest twórczości Wojciecha Domagalskiego, grafika, malarza, projektanta graficznego i wykładowcy akademickiego.

Domagalski ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kilka lat później uzyskał stopień doktora na macierzystej uczelni. Jest autorem wystaw indywidualnych, uczestnikiem ponad stu wystaw zbiorowych oraz laureatem nagród przyznawanych w Polsce i za granicą - otrzymał m.in. Srebrny Medal na 26. i 28. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w latach 2018 i 2023.

W swojej twórczości Domagalski komentuje otaczającą nas rzeczywistość w sposób ironiczny, okazując jednocześnie duże zrozumienie dla społecznych problemów. Jego plakaty, prezentujące pozornie pustą płaszczyznę, zaskakują oszczędnością treści i wielością skojarzeń.

Wstęp i wybór prac do minialbumu przygotowała Dorota Folga-Januszewska. Książka zawiera wybrane przykłady z popularnych cykli plakatów: Polska w plakacie, Warszawa i ja czy Ja Cię Kielce.

Informacje dodatkowe o Domagalski. Plakaty:

Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2024-08-19
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka

Tagi: Sztuka - zagadnienia ogólne Dziedziny sztuk pięknych Sztuki piękne - ujęcia i tematy

Kup książkę Domagalski. Plakaty

Buszewicz. Plakaty
Dorota Folga-Januszewska0
Okładka ksiązki - Buszewicz. Plakaty

,,Buszewicz. Plakaty" to kolejna pozycja w serii o najwybitniejszych twórcach plakatów, tym razem traktująca o dorobku artystycznym Macieja Buszewicza...

Starowieyski. Plakaty
Dorota Folga-Januszewska0
Okładka ksiązki - Starowieyski. Plakaty

Nowy minialbum z serii o najwybitniejszych polskich plakacistach traktuje o twórczości Franciszka Starowieyskiego, grafika, malarza, rysownika, scenografa...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung