reklama

Dom bijących serc

Tom 2 cyklu Królestwo wron

Tom drugi w serii "Królestwo Wron"

Chciałam zdobyć serce księcia… a zdobyłam serce króla.

Pragnąc zasiąść na tronie Luce, doprowadziłam do ożywienia pradawnego skrzydlatego władcy, którego miałam za przyjaciela, dopóki mnie nie zamknął w klatce.

Lorcan twierdzi, że trzyma mnie w niewoli dla mojego bezpieczeństwa, ale twierdzi też, że należę do niego. Pięć stuleci kamiennego snu najwyraźniej wywołało u Króla Wron urojenia.

Może łączy nas nieszczęsna mentalna więź, ale nadal jesteśmy panami własnego losu, a ja nie zamierzam łączyć mojego z Podniebnym Królestwem, jego przepowiedniami i z jego władcą.

Jednak szybko się przekonuję, że od tego zaborczego mężczyzny nie da się uciec. I nawet nie jestem już pewna, czy tego chcę.

Informacje dodatkowe o Dom bijących serc :

Wydawnictwo: Nowe Strony
Data wydania: 2023-11-07
ISBN: 9788383209807
Tytuł oryginału: House of Pounding Hearts
Tłumaczenie: Sylwia Gołofit Lenda

Kup książkę Dom bijących serc

Dom bijących serc - opinie o książce

Po lekturze pierwszego tomu serii ,,Królestwo Wron" byłam bardzo ciekawa, dalszej części tej historii, dlatego chciałam przeczytać ,,Dom bijących serc" zaraz po ,,Domu trzepoczących skrzydeł". Jednak nie byłam pewna czy dam radę wytrzymać taką dawkę irytującej głównej bohaterki na raz, dlatego zdecydowałam się jednak odwlec czytanie w czasie. Czy była to dobra decyzja? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Jak doskonale wiemy, Fallon Rossi pragnęła zdobyć serce księcia Luce. Skuszona przepowiednią i chęcią dzielenia życia z Dantem, doprowadziła do ożywienia pradawnego skrzydlatego władcy. Czy powrót Lorcana po pięciu stuleciach kamiennego snu będzie miało znaczący wpływ na życie Fallon?

Jedno jest pewne. Lorcan -- Król Wron, jest przekonany, że jego i Fallon łączy jakąś tajemniczą, pradawną więź, od której nie da się uciec. Czy Fallon zdecyduje się na życie u boku Lorcana? Czy dziewczyna zostanie uwięziona w Podniebnym Królestwie? Czy Dante będzie walczył o jej względy? Co stanie się, kiedy Bronwen wygłosi kolejne przepowiednie? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że druga odsłona serii podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednia.

Główna bohaterka przestała zachowywać się jak nastolatka, przez co stała się zdecydowanie mniej irytująca. Oczywiście w dalszym ciągu nie wszystkie podejmowane przez nią decyzje były racjonalne, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie popełnił błędu, lub nie podjął decyzji pod wpływem chwili.

Chociaż w tym tomie, autorka bardziej skupiła się na rozwoju relacji między Fallon i Lorcanem, nie oznacza to, że wszystkie kwestie polityczne, które zostały poruszone w pierwszym tomie, zostały odstawione na boczne tory. Wręcz przeciwnie, w dalszym ciągu są one znaczącym elementem fabuły.

Chociaż już wielokrotnie podkreślałam, że nie jestem fanką kończenia książek w najbardziej emocjonującym momencie, cieszę się, że autorka postanowiła podzielić się z czytelnikami powodem swojej decyzji i jak najbardziej przyjmuje je do wiadomości.

Mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenie. Po lekturze ,,Domu bijących serc" mam chrapkę na więcej, więc z niecierpliwością będę wyczekiwać publikacji ,,Domu składanych obietnic"-- trzeciego tomu serii, który swoją premierę będzie miał już pod koniec kwietnia.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-22, Przeczytałam,
Dom trzepoczących skrzydeł
Olivia Wildenstein0
Okładka ksiązki - Dom trzepoczących skrzydeł

Uwolnij wrony, Fallon, a uczynią cię królową. Dopóki wyrocznia nie przepowiedziała mi pełnienia królewskiej roli w przyszłości, nawet sobie nie wyobrażałam...

Pióro
Olivia Wildenstein0
Okładka ksiązki - Pióro

"To miała być szybka misja. Jednak jedynym, co nadeszło szybko, okazała się moja porażka". Mając zaledwie miesiąc na zarobienie brakujących piór, dwudziestoletnia...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski