reklama

Doktor Lektur. Na tropie Stasia i Nel

Stój, Policja Literacka! Książka do góry!

Doktor Lektur jest błyskotliwym detektywem, chwytającym się każdego ciekawego wyzwania. Jego partnerka Jessica LaFemme to młoda funkcjonariuszka o feministycznych poglądach. Oboje należą do Policji Literackiej i reprezentują na wskroś współczesny punkt widzenia, choć przenoszą się do przeszłości, by badać sprawy związane z bohaterami szkolnych lektur.

Tym razem zostają wynajęci przez panów Tarkowskiego i Rawlisona do odnalezienia porwanych przez Arabów dzieci - Stasia i Nel. Poszukiwania szybko zamieniają się w śledztwo: wychodzą na jaw coraz to nowe dowody, przede wszystkim przeciwko Stanisławowi. W ten sposób czytelnik poznaje historię bohaterów Sienkiewiczowskich, choć z niespotykanego dotąd punktu widzenia.

,,Doktor Lektur" to oryginalna, nawiązująca do klasyki literatury, zabawna seria, która zabierze młodych czytelników w podróż w nieznane dotąd zakątki ponadczasowych historii.

Informacje dodatkowe o Doktor Lektur. Na tropie Stasia i Nel:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-08-23

Kup książkę Doktor Lektur. Na tropie Stasia i Nel

Doktor Lektur. Na tropie Stasia i Nel - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-10-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

Lektury szkolne, temat rzeka. Kto z was chociaż raz nie zetknął się z książką, której czytanie było przykrym obowiązkiem?

Na szczęście, obecnie istnieje alternatywa w postaci sympatycznej nowości od Wydawnictwa Zielona Sowa.

"Doktor Lektur" to detektywistyczna seria, która ukazuje nam znane historie w zupełnie innym świetle. Na pierwszy ogień poszło w "Pustyni i w puszczy"

Dwójka detektywów Doktor Lektur oraz Jessica LaFamme wkraczają na wyboistą ścieżkę przygody w samym sercu dzikiej Afryki. Ich zadaniem jest odnalezienie porwanych dzieci, Stasia i Nel. Rozpoczyna się wyprawa na pustynię, która szybko przeradza się w niebezpieczną walkę o przetrwanie. Mroczne zakątki Afryki ożywają, tworząc niesamowicie sugestywny i malowniczy obraz.

"Doktor Lektur. Na tropie Stasia i Nel" to oryginalna, unowocześniona wersja klasycznej opowieści. Autor przemyca elementy, które sprawiają, że fabuła nabiera nowego, atrakcyjnego blasku. To książka, która od pierwszych stron, zapewnia wartką akcję i nieoczekiwane zwroty akcji oraz humor, który rzuca nieco zwariowane światło na lektury szkolne.

Podoba mi się pomysł wplecenia w akcję utworu bohaterów z kanony lektur. To zabieg, który z pewnością zainteresuje młodszych czytelników, ale także dorosłych miłośników literatury, którzy odnajdą w niej liczne nawiązania do znanych postaci z różnych epok literackich omawianych w szkole.

Pierwszy tom ciekawie zapowiadającej się serii to przede wszystkim pasjonujące śledztwa w oryginalny sposób splecione z literackimi wątkami. Warto sięgnąć po tę alternatywę, by odkryć literaturę na nowo i przeżyć z Doktorem Lektur oraz Jessica LaFemme niezwykłe przygody.

Avatar użytkownika - martucha180
Witwona
Przeczytane:2023-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kraina zagadek 116 wierszowanych zgadywanek nauka przez zabawę
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Kraina zagadek 116 wierszowanych zgadywanek nauka przez zabawę

Obszerny zbiór wierszowanych zagadek zapewni dzieciom zabawę na długie godziny, a rodziców i nauczycieli przedszkolnych zainspiruje do wielu wspólnych zajęć....

Zagadki przedszkolaka
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Zagadki przedszkolaka

,,Zagadki przedszkolaka" to rewelacyjny zbiór śmiesznych zagadek, które w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób edukują poprzez zabawę...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung