Dobro. Jak być optymistą w trudnych czasach

Najnowsza książka księdza Adama Bonieckiego. Głos spokoju i rozsądku w twoim domu.

Czy powinno się nauczać religii w polskich szkołach? Jak odnaleźć spokój i harmonię w pocovidowej rzeczywistości? Czego w dobie kryzysu klimatycznego naucza nas Ewangelia? Jak rysuje się przyszłość polskiego Kościoła? Co z nami robią media społecznościowe? Jak ze sobą rozmawiać mimo różnic?

Ta książka to wybór najbardziej aktualnych tekstów księdza Adama publikowanych na łamach ,,Tygodnika Powszechnego" w latach 2019-2021. Lektura poruszających, pełnych mądrości i zrozumienia tekstów pozwala odkryć głos prawdziwego autorytetu, którego we współczesnym świecie tak bardzo poszukujemy.

Ks. Adam Boniecki studiował filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warszawskiego i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był duszpasterzem akademickim przy uniwersyteckim kościele św. Anny w Krakowie. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał go do Rzymu i powierzył mu poprowadzenie polskiej edycji ,,L'Osservatore Romano". Redaktor senior ,,Tygodnika Powszechnego".

Informacje dodatkowe o Dobro. Jak być optymistą w trudnych czasach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Chrześcijaństwo bóg

Kup książkę Dobro. Jak być optymistą w trudnych czasach

Dobro. Jak być optymistą w trudnych czasach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,W tych niełatwych czasach przed wami książka pełna optymizmu i nadziei."
Jest to zbiór najbardziej aktualnych tekstów ks. Adama Bonieckiego opublikowanych w latach 2019-2021. Mamy tutaj poruszanych wiele tematów taki jaki między innymi pocovidowa rzeczywistość, nauczanie religii w szkołach, kryzys klimatyczny w świetle Ewangelii, czy kilka słów o przyszłości polskiego kościoła. Napisana jest prostym, zrozumiałym dla czytelnika językiem. Jak wspomina we wstępie do książki Michał Okoński ,, W zebranych tu tekstach jest właśnie taki: precyzyjny i pełen dystansu. Skłonny do żartu i zaglądania pod podszewkę oficjalnej - wszystko jedno: państwowej czy kościelnej - rzeczywistości, a zarazem biorący serio sprawy, które naprawdę tego wymagają."
Z wielką ciekawością i zainteresowaniem czytałam każdy rozdział. Poruszane problemy były mi naprawdę bliskie, codziennie media bombardują nas tysiącami informacji, niestety w większości pesymistycznymi. Ks. Adam Boniecki natomiast, mimo poruszanych niejednokrotnie trudnych tematów, potrafi wskazać w nich dobro i tchnąć w nas nadzieję. Polecam serdecznie.

Połączenie odebrane
Adam Boniecki0
Okładka ksiązki - Połączenie odebrane

Czym jest kościelny feminizm? Jak pogodzić się ze starością? Czy spowiedź może być terapią? Jak stawić opór terroryzmowi? To tylko niektóre...

Zakaz palenia
Adam Boniecki0
Okładka ksiązki - Zakaz palenia

Weź, czytaj: świetny publicysta, autor książki „Lepiej palić fajkę niż czarownice” znowu wsadza kij w mrowisko polskich i kościelnych sporów...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;